YABANİ İĞDE YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Yabani iğde yağı, yabani iğde bitkisinden elde edilir. Yabani iğde, aynı zamanda yalancı iğde, çıçırgan, yer iğdesi gibi isimlerle de anılır. İğdegiller ailesindendir. 10 m yüksekliğe kadar çıkabilen, dikenli bir ağaç türüdür. Genç dalları gümüş gibi parlak olur. Ardından pas tutmuş gibi rengi değişir. Ucunda 7 cm uzunluğunda dikenler yer alır. Yaprakları boğumlu şekildedir. Üstü koyu yeşilken alt..

Etiketler: YABANİ İĞDE YAĞI

Yabani iğde yağı, yabani iğde bitkisinden elde edilir. Yabani iğde, aynı zamanda yalancı iğde, çıçırgan, yer iğdesi gibi isimlerle de anılır. İğdegiller ailesindendir. 10 m yüksekliğe kadar çıkabilen, dikenli bir ağaç türüdür. Genç dalları gümüş gibi parlak olur. Ardından pas tutmuş gibi rengi değişir. Ucunda 7 cm uzunluğunda dikenler yer alır. Yaprakları boğumlu şekildedir. Üstü koyu yeşilken altı beyaz ya da sarımsı olup gümüş gibi parlak haldedir. Çiçekleri çift eşeyli olup küçük çekirdekli meyvesinin rengi sarımsı ya da kırmızıdır. Ekşi bir tadı vardır. Meyvesi şıralı, yumuşak ve çabuk ezilir kıvamdadır. Yalancı iğde yağı elde edilen bitki, dağlık bölgelerde, akarsuların, göllerin kıyılarında, taşlı ve kumlu yerlerde yetişebilir. Meyvesinin şırası sıkılıp alındıktan sonra kalan kısım kurutulur ve yağ için bekletilir. Bu işlem birkaç aşamadan geçirilir ve en sonunda Yabani iğde yağı elde edilir. Sayfamızda satışını yaptığımız yabani iğde yağı ürünümüz tamamen soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiştir. %100 saf yabani iğde meyvesi yağı barındırır.

İÇİNDEKİLER:

Yabani İğde Yağı

KULLANIMI:

Yabani iğde yağı kullanımı oldukça kolaydır. Tek başına kullanılabileceği gibi diğer doğal yağlarla karıştırılarak da kullanılabilir. Cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Şampuanlarınıza birkaç damla döküp karıştırarak kullanabilirsiniz. Ya da bir tatlı kaşığı yabani iğde yağını günde 2-3 kez içebilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi