ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Üzüm çekirdeği yağı, üzümün özündeki çekirdeklerden yapılır. Üzüm, asmalarda olan ve geçmişi antik Yunan’a kadar uzanmaktadır. Meyvenin kendisi taze ve kurutularak tüketilmekte, şarap yapımında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Aynı şekilde yağı, her geçe gün daha fazla popülerleşmektedir. Üzüm çekirdeği yağı yapımı itibariyle şarap yapımının bir yan ürünüdür. Üzümler ile şarap yapıldıktan sonra üzüm..

Etiketler: ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Üzüm çekirdeği yağı, üzümün özündeki çekirdeklerden yapılır. Üzüm, asmalarda olan ve geçmişi antik Yunan’a kadar uzanmaktadır. Meyvenin kendisi taze ve kurutularak tüketilmekte, şarap yapımında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Aynı şekilde yağı, her geçe gün daha fazla popülerleşmektedir. Üzüm çekirdeği yağı yapımı itibariyle şarap yapımının bir yan ürünüdür. Üzümler ile şarap yapıldıktan sonra üzüm çekirdekleri arda kalır. Üzüm çekirdeği yağı da bu ürün çekirdeklerinden elde edilir. Yağ, yüksek düzeyde prosiyanidin dimerleri olarak adlandırılan bileşiklere sahiptir. Firmamız tarafından satışa sunulan üzüm çekirdeği yağları tamamen doğal yöntemlerle üretilir. Soğuk sıkım tekniği kullanılır. Bu sayede herhangi bir katkı maddesi, kimyasal ve başka bir şey sahip olacağınız yağa dahil olmuş olmaz.

Üzüm çekirdeği yağı çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Temiz, hafif tadı vardır ve doymamış yağ içeriğine sahiptir. Bu sayede salata soslarında, mayonezlerde, sarımsak biberiyede ve diğer baharatların yağ infüzyonları için kullanılmaktadır. Yine fırınlanmış ürünlerde, krep ve wafflelarda kullanılmaktadır. Üzüm çekirdeği yağı özellikle kozmetik alanında çok kullanılır. Güneş kremlerinde, güzellik ürünlerinde ve daha pek çok üründe ek malzeme olarak tercih edilir. Üzüm çekirdeği yağı fiyat ürünün kalitesine, elde ediliş yöntemine ve bitki özlerine göre değişir. Soğuk sıkım üzüm çekirdeği yağları diğerlerine nazaran daha yüksek olabilmektedir.

İÇİNDEKİLER:

Üzüm Çekirdeği

KULLANIMI:

Haricen masaj yapmak suretiyle cilde uygulayınız.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi