TATLI BADEM YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Tatlı badem yağı Prunus dulcis ya da badem adıyla bilinen bitkiden elde edilir. Badem, güneybatı Asya ve Ortadoğu’da yetişmektedir. Bitkinin meyvelerinin içi beyaz, bir kabukla kaplı, kabuğun dışında yine başa bir etsi kabuk bulunur. Kuruyemişler arasında en popüler olanlardan birsidir. Badem ağaçları yüzyıllardır aşılanarak tatlı badem ağaçlarına dönüştürülmektedir. Bunu yaparken aynı zamanda bad..

Etiketler: TATLI BADEM YAĞI

Tatlı badem yağı Prunus dulcis ya da badem adıyla bilinen bitkiden elde edilir. Badem, güneybatı Asya ve Ortadoğu’da yetişmektedir. Bitkinin meyvelerinin içi beyaz, bir kabukla kaplı, kabuğun dışında yine başa bir etsi kabuk bulunur. Kuruyemişler arasında en popüler olanlardan birsidir. Badem ağaçları yüzyıllardır aşılanarak tatlı badem ağaçlarına dönüştürülmektedir. Bunu yaparken aynı zamanda badem türleri keşfedilmiştir. Acı badem daha çok yağ halinde tüketilirken tatlı badem hem kuruyemiş hem de yağ formunda tüketilir olmuştur. Tatlı badem yağı ile acı badem yağı ayrı ürünler olsa da ikisinin besin değerleri benzerlik gösterir. Farkları, meyvelerin farlı badem ağacı türlerinden temin edilmesidir. Tatlı badem yapı bitkinin çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilir. 19. Yüzyıldan itibaren badem ABD ve Avrupa’ya taşınmış, bugün özellikle ABD’de ticari olarak yetiştiriciliği çok fazla yapılmaktadır. Ülkemizde özellikle Ege, Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinde bademin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Tercihe açtığımız ürünümüz tamamen soğuk pres yöntemiyle hazırlanmaktadır. Cold press adı da verilen bu yöntem sayesinde elde edilen ürünlerde herhangi bir ışıl işlem uygulanmamakta, kimyasal madde uygulamasına yer verilmemektedir. Tohumlarda bulunan esansiyel yağ asitleri olduğu gibi ürüne geçmektedir. Tatlı badem yağı fiyat farkları ürün kalitesine ve elde edilme yöntemine göre değişir.

İÇİNDEKİLER:

Tatlı Badem Yağı

KULLANIMI:

Tatlı badem yağı çok yönlü kullanılabilir. İçilebilir, cilde masaj yapılabilir, kozmetik ürünü olarak kullanılabilir. 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi