SUMAK YAPRAĞI, SUMAK BİTKİSİ 50 GR (3 PAKET) - YEŞİL NATUREL

  • 35,00₺

Sumak Yaprağı, Sumak Bitkisi 50 Gr (3 Paket)Sumak bitkisinin yaprağıdır. 50 Gr.lık 3 paket halinde 150 gr sumak yaprağı içermektedir. Sumak yaprağı, sumak bitkisinden elde edilir. Yetiştiği bölgelerde yoğun şekilde kullanılsa da görmeyenler sumak bitkisi nedir tarzı sorular soruyorlar. Sumak bitkisi, bir tür yabani bitkidir. Sumak bitkisi nasıldır? Çalı görünümünde bir bitki cinsi olup m..

Etiketler: SUMAK YAPRAĞI

Sumak Yaprağı, Sumak Bitkisi 50 Gr (3 Paket)

Sumak bitkisinin yaprağıdır. 50 Gr.lık 3 paket halinde 150 gr sumak yaprağı içermektedir. Sumak yaprağı, sumak bitkisinden elde edilir. Yetiştiği bölgelerde yoğun şekilde kullanılsa da görmeyenler sumak bitkisi nedir tarzı sorular soruyorlar. Sumak bitkisi, bir tür yabani bitkidir. Sumak bitkisi nasıldır? Çalı görünümünde bir bitki cinsi olup meyvesi küre biçimindedir. Kırmızımsı renktedir ve ekşi bir lezzeti vardır. Meyveleri olgunlaştıktan sonra toplanır, kurutulur ve sofra tuzu ile karıştırılarak öğütülür. Ardından da baharat olarak kullanılan sumak elde edilir. Sumak, salatalar, çorbalarda oldukça fazla kullanıldığı gibi özellikle soğanın kokusunu azalttığı için soğan salatalarının vazgeçilmezidir. Sumak yaprağı elde edilen bitki, Ortadoğu’ya özgü olmakla birlikte Anadolu’nun Doğu Anadolu Bölgesi hariç hemen her bölgesinde yetişir. Özellikle Akdeniz bölgesinde yaygındır. Yazın meyvesini olgunlaştıran bitkinin meyveleri sonbahar başında toplanır, kurutulur. Baharatı yanında yaprağından da çay yapılır. Tercihinize sunduğumuz yapraklar özenle toplanmış, en iyi bitkilerden seçilmiştir. Bitkinin aromasının en iyi seviyede olduğu zamanlarda toplanmıştır.

İÇİNDEKİLER:

Sumak Bitkisi, Sumak Yaprağı

KULLANIMI:

Sumak bitkisi çayı ya da suyu yaparak içebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bir çay bardağı kaynamış su ve bir tatlı kaşığı sumaktır. Kaynamış bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı sumak yaprağını atın ve 5 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Ardından süzerek için. Dilerseniz 1-2 damla kekik yağı damlatarak aromasını renklendirebilirsiniz. Az miktar bal ile tatlandırabilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi