OKALİPTUS YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Sıtma ağacı olarak da bilinen bu bitki mersingiller ailesine mensuptur. Daha çok ağaç olarak görülmekte olsa dahi nadiren çalı formunda da görülebilir. Bu bitkinin çoğu Avustralya’ya özgü olmak üzere 700’den fazla türü bulunmaktadır. Genellikle sıcak ve tropikal iklimlerde kendiliğinden veya ekilerek yetiştirilebilir.  Bulunduğu yerin suyunu hızla içerisine çektiği için yetişkin olan bir..

Etiketler: OKALİPTUS YAĞI - YEŞİL NATUREL

Sıtma ağacı olarak da bilinen bu bitki mersingiller ailesine mensuptur. Daha çok ağaç olarak görülmekte olsa dahi nadiren çalı formunda da görülebilir. Bu bitkinin çoğu Avustralya’ya özgü olmak üzere 700’den fazla türü bulunmaktadır. Genellikle sıcak ve tropikal iklimlerde kendiliğinden veya ekilerek yetiştirilebilir.  Bulunduğu yerin suyunu hızla içerisine çektiği için yetişkin olan bir bitkide yaklaşık olarak 100-200 kilogram su bulunduğu tahmin edilmektedir. Boyu 100 metreye kadar erişebilmekte ve alacalı renk kabuğu bulunmaktadır. Yaprakları mavi ve koyu yeşil renktedir. Ayrıca bu bitki yaz-kış hiç yaprak dökmemekte ve bulunduğu yere hoş bir koku salmaktadır. Okaliptüs yağı elde edilmek için yapraklarının toplanması ve kurutulması gerekmektedir. Bu bitkinin ülkemize girmesi ise Fransız bir şirketin 1885 yılında Adana-Mersin yolunu yaparken bazı istasyonlara süs bitkisi ile dikmesi ile olmuştur. Bugün ülkemizin güney kıyısında fazlaca bulunmaktadır.

Bu bitki hiçbir zaman yaprak dökmediği için yapraklarını toplamak için belli bir zaman aralığı da bulunmamaktadır. Ancak kurutulmak üzere toplanacak olan yaprakların nemli bir günde toplanmaması bir hayli önemlidir. Toplanılan yapraklar gölgeye serilerek kurutulabilir. Okaliptüs yağı kuruyan yapraklara soğuk pres yöntemi uygulanması sonucunda elde edilmektedir. Yeşil Naturel firmasına ait internet sitesi üzerinden soğuk pres yöntemi ile elde edilmiş olan okaliptüs yağı temin edilebilir. Okaliptüs yağı fiyatı hakkında bilgi almak ve sipariş oluşturmak için internet sitesi ziyaret edilmelidir.

İÇİNDEKİLER:

Okaliptus Yağı

KULLANIMI:

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi