NANE YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Bilimsel adı “mentha” olan bitki dünyanın pek çok yerinde oldukça popülerdir ve yıllardır kullanılmaktadır. Ballıbabagiller ailesinin bir üyesi olan bu bitkinin 25-30 farklı türü bulunmaktadır. Daha çok bahçelerde yetişmekte olan bitkinin ılıman iklimi ve gölgeli sulak toprakları sevdiği bilinmektedir. Otsu bir yapısı ve 1 metreye kadar uzanan gövdesi bulunmaktadır. Yaprakları koyu yeşil reng..

Etiketler: NANE YAĞI - YEŞİL NATUREL

Bilimsel adı “mentha” olan bitki dünyanın pek çok yerinde oldukça popülerdir ve yıllardır kullanılmaktadır. Ballıbabagiller ailesinin bir üyesi olan bu bitkinin 25-30 farklı türü bulunmaktadır. Daha çok bahçelerde yetişmekte olan bitkinin ılıman iklimi ve gölgeli sulak toprakları sevdiği bilinmektedir. Otsu bir yapısı ve 1 metreye kadar uzanan gövdesi bulunmaktadır. Yaprakları koyu yeşil rengindedir ve Temmuz ila Ağustos aylarında leylak renkte çiçek açtığı bilinmektedir. Kokusu ise oldukça güzeldir. Nane yağı bu bitkiden elde edilmektedir. Eski Yunan mitolojinde nanenin hikayesi şu şekildedir: Yer altı tanrısı olan Hades eşini cehennem perisi olan Menthe ile aldatmıştır. Eşi öğrendiğinde ise Menthe’yi ayaklarının altında ezmiştir. Hades bu duruma üzüldüğü için Menthe’yi dünyaya nane olarak göndermiştir.

Temmuz ile Ağustos aylarında yaprakları yeterince büyümüş olan bu bitki kökünün biraz üzerinden orak ile kesilmektedir. Daha sonra ise yaprakları tek tek ayıklanmakta ve dalları atılmaktadır. Yaprakları ayıklanan bu ürün temizlendikten sonra soğuk pres yöntemi ile nane yağı elde edilmektedir. Vücuda sürülebilme, masaj yapmak, şampuan veya saç kremine katmak başta olmak üzere nane yağı kullanımı için pek çok seçenek bulunmaktadır. Ancak nane yağı içilir mi diye sorulacak olursa, doğrudan içmek yerine yenilecek olan yemeğe ya da suya katılması önerilmektedir. Yeşil Naturel sitesi üzerinden soğuk pres yöntemi ile edilmiş olan nane yağı temin edilebilir.

İÇİNDEKİLER:

Nane Yağı

KULLANIMI:

Haricen masaj yapmak suretiyle cilde uygulayınız.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi