MEYAN KÖKÜ (LİF) 50 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Meyan Kökü (Lif) 50 grLatince adı “glycyrrhiza glabra” olan meyan kökü baklagiller ailesine mensup bir bitkidir. Latincede adının anlamı ise “tatlı kök”tür. Bu bitkinin anavatanı Rusya ve Çin olarak bilinde dahi sulak ve nemli olan pek çok yerde bu bitki ile karşı karşıya kalınmaktadır. Ülkemizde ise bu bitki en çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetişmektedir. Bu bitkinin boyu yaklaşık o..

Etiketler: MEYAN KÖKÜ

Meyan Kökü (Lif) 50 gr

Latince adı “glycyrrhiza glabra” olan meyan kökü baklagiller ailesine mensup bir bitkidir. Latincede adının anlamı ise “tatlı kök”tür. Bu bitkinin anavatanı Rusya ve Çin olarak bilinde dahi sulak ve nemli olan pek çok yerde bu bitki ile karşı karşıya kalınmaktadır. Ülkemizde ise bu bitki en çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetişmektedir. Bu bitkinin boyu yaklaşık olarak 120-150 santimetre arasında değişmektedir. Yapraklarının boyu 7-15 santimetre arasındadır. Çiçekleri genellikle mavi ve mor rengin tonlarındadır. Haziran ve Ağustos ayları arasında çiçek açmaktadır. Kökünün ise 1-2 metre arasında değişiklik gösterdiği bilinir. Farklı türleri bulunan bu bitki çok yıllıktır. Peyan, Piyam, Tatlı bayram, Tatlı biyan, Tatlı mıyan olarak da bilinmektedir.

Haziran ve Ağustos ayları arasında çiçek açan meyan bitkisinin sonbahar mevsiminde kökleri topraktan çıkartılmaktadır. Daha sonra ise çıkartılan bu kökler, önce temizlenmekte, daha sonra ise kurutulmaktadır. Kurutulmadan önce ise yaklaşık olarak 15-40 santimetre boyunda doğranması gerekmektedir. Kurutulması için nem ve güneş ışığından uzak tutulması bir hayli önemlidir. Kurutulmuş hali ile satışa sunulmakta olan meyan kökü isimli bitkisinin tarih boyunca çeşitli amaçlar ile kullanıldığı bilinmektedir. Kullanım önerisi ise kaynatılarak içilmesidir. Yeşil Naturel firmasına ait internet sitesi üzerinden bu ürünün, uygun fiyat ve yüksek kalite farkı ile temin edilmesi mümkündür.

İÇİNDEKİLER:

Meyan Kökü (Lif)

KULLANIMI:

Kaynatıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi