MELİSA SUYU (OĞUL OTU) 1 LT - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Melisa Suyu (Oğul Otu) 1 LtAkdeniz ikliminin görüldüğü her yerde yetişebilen melisa otu farklı adlar ile bilinmektedir. Bazı bölgelerde oğul otu olarak adlandırılmaktadır. Görünüş olarak ısırgan otuna benzemektedir.  Başta balık olmak üzere salatalara ve yemeklere lezzet vermesi için eklenmektedir. Büyüklüğü 35 ile 80 cm arasında değişmektedir. Yaz mevsiminde yetişir. Çiçeklerini ise temmuz o..

Etiketler: MELİSA SUYU (OĞUL OTU)

Melisa Suyu (Oğul Otu) 1 Lt

Akdeniz ikliminin görüldüğü her yerde yetişebilen melisa otu farklı adlar ile bilinmektedir. Bazı bölgelerde oğul otu olarak adlandırılmaktadır. Görünüş olarak ısırgan otuna benzemektedir.  Başta balık olmak üzere salatalara ve yemeklere lezzet vermesi için eklenmektedir. Büyüklüğü 35 ile 80 cm arasında değişmektedir. Yaz mevsiminde yetişir. Çiçeklerini ise temmuz ortası ağustos ayı gibi açmaktadır. Yaprakları incedir ve üzerinde tüyler bulunmaktadır. Çok hoş bir görünüme sahip olmasının yanı sıra limonu andıran özel bir kokusu vardır. Bahçe bitkisi olarak dikilen bir bitkidir. Sıcakta yetişmesine karşın soğuğa karşıda oldukça dayanıklı olması ile de dikkat çekmektedir. Diğer dikkat çeken bir özelliği ise içindeki bileşenler bulunmaktadır. A ve C vitaminleri, lif ve çeşitli elementler bakımından çok zengindir. Özel damıtma yöntemleri kullanılarak melisa bitkisinden bu bileşenler alınarak melisa suyu elde edilmektedir.

Melisa oğul otu toplandıktan sonra temizlenerek kurutulmaktadır. Sonrasında ise içerisindeki bileşenlerde göz önünde bulundurularak en uygun sıcaklık ve basınçta damıtma yapılmaktadır. Bu yöntemde bitkinin içerisindeki bileşenlerin ayrılması için geliştirilmiştir. Kimyasal bir madde kullanmadan ve bir işlem yapmadan elde edilmektedir. Melisa suyu içerisinde katkı maddesi bulunmamaktadır. Uluslararası kalite standartlarında ve hijyenik ortamlarda üretilerek sizlere sunulmaktadır.

İÇİNDEKİLER:

Melisa (Oğul Otu) Özsuyu

KULLANIMI:

Melisa bitkisi kullanılarak elde edilen bitki öz suyu içerik olarak yoğundur. Dönemine ve alınan hasata bağlı olarak da farklılık gösterebilmektedir. Bir bardağın çeyreği kadar melisa suyu eklendikten sonra üzeri su ile tamamlanabilir. Başka bir seçenek ise meyve suyu olabilmektedir. Üzerinde yer alan tarihler arasında tüketilmelidir.  Gün içerisinde iki veya üç kez tüketebilirsiniz. İçmeye başlamadan önce bir alerjinizin olup olmadığını öğrenin.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi