MELİSSA OTU, OĞUL OTU 25 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Melisa Otu, Oğul Otu 25 GrNanegiller ailesinin bir üyesi olan melisa bitkisi hava sıcaklığının 20 derecenin üzerinde olduğu pek çok yerde yetişebilmektedir. Türkiye’nin pek çok yerinde de bu bitki ile karşı karşıya gelmek olasıdır. Ancak yinede Asya, Avrupa Ve Afrika’ya ait olduğu bilinir. Bu bitkinin boyu yaklaşık olarak 75-150 santimetredir. Yeşil renk gövdesi ve beyaz veya sarı renk çiçekleri b..

Etiketler: MELİSSA OTU

Melisa Otu, Oğul Otu 25 Gr

Nanegiller ailesinin bir üyesi olan melisa bitkisi hava sıcaklığının 20 derecenin üzerinde olduğu pek çok yerde yetişebilmektedir. Türkiye’nin pek çok yerinde de bu bitki ile karşı karşıya gelmek olasıdır. Ancak yinede Asya, Avrupa Ve Afrika’ya ait olduğu bilinir. Bu bitkinin boyu yaklaşık olarak 75-150 santimetredir. Yeşil renk gövdesi ve beyaz veya sarı renk çiçekleri bulunmaktadır. Haziran veya eylül ayında çiçek açtığı bilinir. Bilimsel adının “melissa officinalis” olduğu bilinmektedir. Halk arasında ise oğul otu olarak anılmaktadır. Bunun sebebi bazı kesimlere göre Yunanca adının “bal” anlamına gelmesindendir. Bazı kesimlere göre İlkçağ’dan bu tarafa kovanların arkasına konulmasından gelmektedir. Çünkü bugün bile bazı arı yetiştiricileri arıların sağlıklı olması ve çoğalması için kovanlarının arkasına melisa otu koymaktadır.

Çiçekleri açmadan yapraklarından köküne yakın bir noktadan bahçe makası ile kesilerek toplanılmaktadır. Toplanıldıktan sonra ise yaprakları dallarından ayrılmaktadır ve temizlenmelidir. Daha sonra da yaprakların kuruması için melisa otu ince bir tabaka halinde ışık almayan bir yere serilmelidir. Ayrıca serilen yerde rutubet olmaması veya oluşmaması da önemlidir. Kurutulmuş olan yaprakların farklı alanlarda kullanımı mevcuttur. Uygun şartlar altında toplanmış, ayıklanmış, temizlenmiş ve kurutulmuş olan melisa oğul otu Yeşil Naturel firması tarafında satışa sunulmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı olarak melisa otu temin etmek istiyorsanız bizi tercih edin.

İÇİNDEKİLER:

Melisa (Oğul otu)

KULLANIMI:

Kaynatıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi