MELİSA EKSTRESİ & KANTARON EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

  • 120,00₺
  • Markalar My FarmaEx
  • Ürün Kodu: Eks23
  • Stok Durumu: 1000

Doğada pek çok bitki bulunmaktadır ve bu bitkiler farklı şekillerde tüketilmektedir. Bazı bitkiler doğada bulunduğu hali ile tüketilebilirken, bazı bitkilerin ise tüketilmek üzere farklı uygulamalardan geçirilmesi mümkündür. Melisa ekstresi & kantaron ekstraktı ürünü içerdiği bitkilerden azami fayda elde edebilmek maksadıyla farklı uygulamalardan geçmiştir. Melisa bitkisi nanegiller ..

Etiketler: MELİSA EKSTRESİ & KANTARON EKSTRAKTI

Doğada pek çok bitki bulunmaktadır ve bu bitkiler farklı şekillerde tüketilmektedir. Bazı bitkiler doğada bulunduğu hali ile tüketilebilirken, bazı bitkilerin ise tüketilmek üzere farklı uygulamalardan geçirilmesi mümkündür. Melisa ekstresi & kantaron ekstraktı ürünü içerdiği bitkilerden azami fayda elde edebilmek maksadıyla farklı uygulamalardan geçmiştir. Melisa bitkisi nanegiller ailesinin bir üyesidir ve çok yıllıktır. Latince adının ise melissa officinalis olduğu bilinmektedir. Batı Asya, Avrupa ve Afrika’ya özgü olsa dahi pek çok yerde yetişmektedir. Türkiye’nin pek çok yerinde de karşı karşıya kalınması mümkündür. Yetişmesi için genel koşul ise hava sıcaklığıdır. Hava sıcaklığının en az 20 derece olması gerekmektedir. Boyu yaklaşık olarak 75-150 santimetredir ve toprak üzerinde dik konumdadır. Yeşil renk gövdesi bulunmaktadır. Çiçekleri ise beyaz ve sarı renktedir. Genellikle haziran veya eylül ayında çiçek açtığı bilinir.

Melisa otu kokusu bakımından limonu andırmaktadır. Doğal yollar ile yetişmekte olduğu için herhangi bir bakıma ihtiyaç duymaz. Halk arasında ayrıca oğul otu olarak da anılmaktadır. Bunun sebebi hakkında ise fikir birliğine varılamamıştır. Bazı kesimlere göre bunun sebebi Yunanca adının “bal” anlamına gelmesidir. Bazı kesimlere göre ise bu bitkinin adı İlkçağ’dan bu tarafa kovanların arkasına konulmasından gelmektedir. Çünkü arı yetiştiricileri arıların sağlıklı olması ve çoğalması için bunu gerekli görür. Melisa Ekstresi & Kantaron Ekstraktı isimli ürün elde edilirken ana madde olarak bu bitki kullanılmaktadır.

Ekstrakt veya Ekstre Nasıl Elde Edilir?

Ekstrakt veya ekstre sıklıkla duyulan ancak anlamı bilinmeyen kavramlardandır. Ne olduğu, sorusunu ise cevaplamak bir hayli güçtür. Basit bir tanımla; bitkinin etken maddesinin bitkiden ayrılmış hali yani özü olarak tanımlanır. Peki, bitkinin özü nasıl alınır? Ekstraksiyon yani ekstrakt üretimi yapılabilmesi için ürünü mevsiminde toplanıp kurutulması gerekmektedir. Mesela melisa ekstraktı elde edebilmek için bu bitkinin mevsiminde toplanıp kurutulması gerekmektedir. Ekstrakt elde etmek için ilk olarak ürünlerin ayrıştırıcı ile birlikte reaktöre konulması gerekmektedir. Bu işlemin hemen sonrasında ürün, reaktör içerisinde etken maddeyi ayrıştırarak sıvı hale gelecektir. Sıvı içerisindeki ayrıştırıcı buharlaştığında geriye kalan etken madde olacaktır. Bu işlem ile elde edilen etken madde, yani bitki özü ekstrakt veya ekstre olarak adlandırılmaktadır. Ürünün ekstrakt veya ekstre haline getirilmesinin başlıca sebepleri şunlardır:

Bitkiden maximum verim alabilmenin yolunun bu olması, kana daha kısa süre içerisinde karışıyor olması, her mevsim tüketilebilmesinin mümkün olması, Tüketiminin daha kolay olması. Ekstre elde edilirken Yeşil Naturel firmasının teknolojik imkanlardan yararlanıyor olması ve satışa sunduğu ürünlerin su bazlı olması bir hayli önemlidir. Bu firmadan temin edilen Melisa Ekstresi & Kantaron Ekstraktı ürünü gönül rahatlığı ile tüketilebilir. Etken maddesi melisa ekstresi olan bu ürünün akşamları veya sabahları aç karna bir tatlı kaşığı tüketilmesi önerilmektedir. Ayrıca bir tatlı kaşığı ürünün suya ya da meyve suyuna katılarak tüketilmesi de mümkündür.

İÇİNDEKİLER:

Sarı Kantaron, Çarkıfelek Çiçeği, Mercanköşk, Ak Söğüt, Melisa Oğul Otu, Isırgan, Papatya, Akdiken çiçeği, Kedi otu, Nane Yağı

KULLANIMI:


KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi