LAVANTA YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

  • 60,00₺

Ballıbabagiller ailesine ait olan bitki genellikle Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde görülmektedir. Bu bitki iki çenekli ve kapalı tohumludur. Karabaş otu olarak da bilinen bu ürün yaklaşık olarak 30-100 santimetre olmakla birlikte çok yıllık bir bitki olduğu da bilinmektedir. Haziran ve Temmuz aylarında mor renk çiçek açmakta ve hoş bir kokunun yaymaktadır. Sonbahar mevsiminde ise me..

Etiketler: LAVANTA YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

Ballıbabagiller ailesine ait olan bitki genellikle Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde görülmektedir. Bu bitki iki çenekli ve kapalı tohumludur. Karabaş otu olarak da bilinen bu ürün yaklaşık olarak 30-100 santimetre olmakla birlikte çok yıllık bir bitki olduğu da bilinmektedir. Haziran ve Temmuz aylarında mor renk çiçek açmakta ve hoş bir kokunun yaymaktadır. Sonbahar mevsiminde ise meyvelerinden tohum vermektedir. Kurutulduktan sonra ise soğuk sıkım yapılarak lavanta yağı elde edilmektedir. Bu hasat hem elle hem de orak vs yardımı ile biçilerek yapılabilmektedir. Hasat için doğru zaman çiçeklenmenin başladığı zamandır. Elle yapılan hasatta sadece çiçekler toplanmaktadır. Ancak orak vs. ile yapılan hasatta başaktan 10 santimetre kadar aşağısından bitki koparılır. Her iki türde hasat için de günün erken saatleri daha uygundur. Çünkü günün ilerleyen saatlerinde çiçeklerin üzerinde fazla miktarda bal arısı bulunur.

Kurutulması için ise dikkat edilmesi gereken temel husus güneş ışığından uzak tutulmasıdır. Güneş ışığı temas ettiğinde hem renk hem de aroma ciddi oranda zarar görmektedir Bu da bu bitkiden elde edilecek olan lavanta yağı isimli yeni ürünün kalitesini düşürecektir. Lavanta yağı gibi bitkisel ürünlerden kaliteli yağ almak için soğuk sıkım yöntemini tercih etmekteyiz. Bunun sebebi bu yöntem sayesinde ürün besin değerlerini ve vitaminini kaybetmemektedir. Lavanta yağı fiyatı konusunda bilgi almak ve bu ürünü temin etmek için web sitemizi takip ediniz.

İÇİNDEKİLER:

Lavanta Yağı

KULLANIMI:

Haricen masaj yapmak suretiyle cilde uygulayınız.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi