KUZU GÖBEĞİ MANTARI (KURU) 20 GR - YEŞİL NATUREL

  • 50,00₺

Kuzu Göbeği Mantarı (Kuru) 20 grBilimsel adı “morchella esculanta” olan kuzu göbeği mantarı genellikle ormanlık alanlarda ölmek üzere olan ağaçların diplerinde yetişmektedir. Ancak çeşitli şartlar yerine getirilir ise ekim yapılarak üretimi gerçekleştirilebilir. Kuzu göbeği mantar yenilebilir bir bitkidir ve genellikle Mart ila Mayıs ayları arasında toplanmaktadır. Ancak çiğ olarak tüketilmem..

Etiketler: KUZU GÖBEĞİ MANTARI

Kuzu Göbeği Mantarı (Kuru) 20 gr

Bilimsel adı “morchella esculanta” olan kuzu göbeği mantarı genellikle ormanlık alanlarda ölmek üzere olan ağaçların diplerinde yetişmektedir. Ancak çeşitli şartlar yerine getirilir ise ekim yapılarak üretimi gerçekleştirilebilir. Kuzu göbeği mantar yenilebilir bir bitkidir ve genellikle Mart ila Mayıs ayları arasında toplanmaktadır. Ancak çiğ olarak tüketilmemesi gerekmektedir. Çünkü çiğ olarak tüketilmesi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Pek çok ülkede “morel” adı ile bilinen göbelek mantarı toprak altında yetiştiği için bulması bir hayli zordur. Kuzu mantarı olarak da bilinen bu ürün toplanırken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki bulunan kuzu kulağı mantarı bitkisinin tepesine hafifçe vurulmasıdır. Bu sayede sporların dökülmesi sağlanarak sonraki senelerde de aynı bölgede bu ürünün tekrar yetişmesi sağlanacaktır. Daha sonra ise bir bıçak veya makas yardımı ile kök toprakta kalacak şekilde kesilmelidir. Kuzu göbeği toplandığında naylon poşetlere koyulmasının çürümesine sebep olabileceği unutulmamalıdır. Kuzu göbeği mantarı toplanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise zehirli türünün ayırt edilmesidir.

Göbek mantarı olarak da bilinen bu bitki türünün kurutulması için yapılması gereken ipe dizilmesi ve güneş almayan bir yerde muhafaza edilmesidir. Piyasada az bulunduğu ve kurutulduğunda kilo olarak azaldığı için kuzu göbeği mantarı fiyatı pahalıdır. Özenle kurutulup toplanmış ve paketlenmiş olan kuzu göbeği mantarı Yeşil Naturel sitesinde satıştadır. Kuzu göbeği fiyatı hakkında bilgi almak ve sipariş oluşturmak için internet sitesi ziyaret edilebilir.

İÇİNDEKİLER:

Kuru Kuzu Göbeği Mantarı

KULLANIMI:

Yemeklerinizde kullanınız.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.