KUDRET NARI EKSTRAKTI, KUDRET NARI EKSTRESİ - YEŞİL NATUREL

  • 99,00₺
  • Markalar My FarmaEx
  • Ürün Kodu: Eks22
  • Stok Durumu: 1000

Bitkisel destek olarak ifade edilen kudret narı ekstraktı son dönemlerde tercih edilen bir bitkisel destektir. Hem bitkisi hem yetişme koşulları incelendiğinde turuncu renkli bir kabuğun içinde bir inci tanesi gibi saklanmaktadır. Kudret narı daha çok tropikal bölgelerde yetişen bir meyvedir. Anavatanı olarak ise Asya ve Karayipler olarak bilinmektedir. Türkiye’de de Akdeniz ikliminin ha..

Etiketler: KUDRET NARI EKSTRAKTI, KUDRET NARI EKSTRESİ

Bitkisel destek olarak ifade edilen kudret narı ekstraktı son dönemlerde tercih edilen bir bitkisel destektir. Hem bitkisi hem yetişme koşulları incelendiğinde turuncu renkli bir kabuğun içinde bir inci tanesi gibi saklanmaktadır. Kudret narı daha çok tropikal bölgelerde yetişen bir meyvedir. Anavatanı olarak ise Asya ve Karayipler olarak bilinmektedir. Türkiye’de de Akdeniz ikliminin hakim olduğu alanlarda da yetiştirilebilmektedir. Kudret narı faydaları nelerdir sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Faydaları sayılamayacak kadar çok olmasının yanında yetişme koşulları yakından incelendiğinde çok değerli olduğu daha iyi bir şekilde görülmektedir. Bir kudret narının ömrü bir yıldır. Sarmaşık gibi tırmanarak büyümektedir. İlk çiçeklerini havaların ısınması ile birlikte yaz mevsiminde vermeye başlamaktadır. En başında yeşil renklidir. Yaz boyu büyümeye ve olgunlaşmaya devam etmektedir. Bu dönemde ise rengi yavaş yavaş turuncuya dönmektedir.

Tamamen olgunlaşması sonbaharı bulmaktadır. Eylül ayında toplanarak kabukları soyularak küçük fasulyelere benzeyen narlar ortaya çıkmaktadır. Ancak tadı tatlı değildir. İçerisinde yer alan bir maddeden kaynaklı olarak yenildiğinde ağızda acımsı bir tat bırakmaktadır. Anadolu’da yüzlerce yıl boyunca şifalı bitki olarak adlandırılmıştır. Geçmişte klasik yöntemlerle tüketilen kudret narı, günümüzde ise kudret narı ekstresi şeklinde tüketilebilmektedir. Mevsiminde toplanan kudret narları ekstrakt reaktöründe etken maddesi ayrıştırılmakta ve sıvı forma getirilmektedir. Bir tane bile bileşen kaybolmayacak şekilde içerisinden alınarak uluslararası sağlık standartlarında tüketilebilecek forma dönüştürülmektedir.

Kudret Narı Ekstraktı İçerisinde Neler İçermektedir?

Özel yöntemler kullanılarak üretilen kudret narı ekstraktı içerisinde çeşitli bitkilerden de edilen etken maddelerle daha da zenginleştirilmektedir. Bu bitkilerden biri ise kantarondur. Daha çok sarı kantaron olduğu bilinmek ile birlikte kırmızı ile mavi renkli çeşitleri de vardır. Yağ oranı yüksek bir bitki olan kantaron iki yıla kadar yaşayabilmektedir. Kök, dal ve çiçekten meydana gelmektedir. Beş tane parçadan oluşan çiçekleri güzel görünmektedir. Her bir bölümünde farklı farklı bileşenler içermektedir. Haziran ayında ilk çiçeklerini açmaktadır. Yerden genellikle 5 cm kadar yukarısı kesilerek kullanılmaktadır. Ekstraktın içerisinde ayrıca çörek otu içerisinden elde edilen bileşenlerde yer almaktadır. Ülkemizde de çok miktarda yetiştirilmektedir. Yaz mevsiminin sonunda hasat edilmektedir. Kasım ayında toprağa atılan tohumların büyümesi ise 8 ile 9 ay kadar sürebilmektedir.

Kudret Narı Ekstraktı Nasıl Üretilmektedir?

İki faydalı bitki kudret narı ekstraktı içerisine eklenerek hem bileşenler bakımından zenginleştirilmektedir. Özellikle de tadının acı olması kaliteli bir ürün olmasının kanıtlarından biridir. Her bir bitki zamanında alınarak neminin uzaklaşması için kurutulmaktadır. Sonrasında reaktörde belirlenen en uygun şartlarda işleme tabi tutulmaktadır. Gelişmiş ekstraksiyon sistemleri kullanılarak kaliteli ve güvenilir bir şekilde belirli oranlarda birleştirilmektedir. Katkı maddesi içermemektedir. Sağlık için en uygun şekilde sizlere sunulmaktadır. 

İÇİNDEKİLER:

Kudret Narı, Çörek Otu, Kantaron

KULLANIMI:


KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.