KETEN TOHUMU YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Keten tohumu yağı, adından da anlaşılacağı gibi ketenden elde edilir. Keten, ketengiller familyasının en yaygın türüdür. Haziran-ağustos ayları arasında ipek gibi, mavimsi ya da sarı renkte çiçekler açar. 15-60 cm arasında boylanabilir. Tohumu ve lifi için yetiştirilir ve bitkinin doğal ve kültür formları mevcuttur. Ketenin yaprakları sapsız, grimsi yeşil renktedir. Dik ya da yatay gövde üzerinde ..

Etiketler: KETEN TOHUMU YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

Keten tohumu yağı, adından da anlaşılacağı gibi ketenden elde edilir. Keten, ketengiller familyasının en yaygın türüdür. Haziran-ağustos ayları arasında ipek gibi, mavimsi ya da sarı renkte çiçekler açar. 15-60 cm arasında boylanabilir. Tohumu ve lifi için yetiştirilir ve bitkinin doğal ve kültür formları mevcuttur. Ketenin yaprakları sapsız, grimsi yeşil renktedir. Dik ya da yatay gövde üzerinde yapraklar sıralanmış vaziyette bulunur. Kimyasal yapısında yüzde 80 selüloz, yüzde 10 su ve yüzde 3 pektin yer alır. Keten tohumu yüzde 40-45 oranında yağ içermektedir. Yağı alınan keten bitkisinin geri kalanı hayvan yemi olarak kullanılır. Hemen her çeşit toprakta yetiştirilebilir. Nemli havayı ve güneşli havayı sever. Anadolu’da yazlık ve güzlük olarak ekimi yapılır. Lif ketenleri olgunlaşmadan toplanırken yağ ketenleri tamamen olgunlaştıktan sonra toplanır. Keten tohumu yağı, kapsüllerinden dövülerek çıkartılır. Elenir ve temizlenir. Gövdeleri iyice ezilerek içinden lifler çıkartılır. Satışa sunduğumuz keten tohumu yağımız tamamen soğuk pres yöntemiyle üretilmektedir. Bu sayede bütün doğal içerikleri muhafaza edilmiş olmakta, herhangi bir kimyasal, katkı maddesi yer almamaktadır. Keten tohumu yağı çok yönlü kullanılabilir. 

İÇİNDEKİLER:

Keten Tohumu Yağı

KULLANIMI:

Soğuk pres yapıldığı için salatalarınızda, sabah gevreklerinizde, pürelerinizde kullanabilir, aromalarından ve minerallerinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanında vücudunuzun dilediğiniz yerine masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

BİLGİLENDİRME:

Yasal mevzuat çerçevesinde ürünlerimiz bitkisel destek olarak nitelenmektedir. T.C. ilgili yasa ve yönetmelikleri gereği bu ürünler ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılması yasa koyucu tarafından men edilmiştir. Ürünlerimiz ilaç değildir. Yeşil Naturel ve My FarmaEx tarafından üretilen ürünler bitkisel takviye özelliğindedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi