KENEVİR TOHUMU YAĞI 100 CC - YEŞİL NATUREL

  • 50,00₺

Kenevir tohumu yağı, kenevir bitkisinden elde edilir. Kenevir, kendir, kannabis, kentir, ersrarotu, chanvre, hemp gibi isimlerle anılır. Geçmişte çok farklı alanda kullanılmış, arkeolojik kazılarda ve tarihte pek çok eserde kenevire rastlanmıştır. Günümüzde ise malum etkisi üzerine yoğun bir çalışma vardır ve bu yüzden çoğu ülkede yetiştirilmesi yasaktır. Fakat gün geçtikçe yasalar yenid..

Etiketler: KENEVİR TOHUMU YAĞI

Kenevir tohumu yağı, kenevir bitkisinden elde edilir. Kenevir, kendir, kannabis, kentir, ersrarotu, chanvre, hemp gibi isimlerle anılır. Geçmişte çok farklı alanda kullanılmış, arkeolojik kazılarda ve tarihte pek çok eserde kenevire rastlanmıştır. Günümüzde ise malum etkisi üzerine yoğun bir çalışma vardır ve bu yüzden çoğu ülkede yetiştirilmesi yasaktır. Fakat gün geçtikçe yasalar yeniden düzenlenmekte, pek çok ülke yasal olarak kenevir yetiştiriciliğinin önünü açmaktadır. Araştırmalar yoğunlaşmaktadır. Kenevirin boyu 1 ila 3 metreye kadar uzayabiliyor. 1-2 yıllık bir bitkidir. Dikey yükselmekte ve yarıdan sonra çatallaşmaya başlamaktadır. Yabani olarak da yetişebilir. Yaprakları karşılıklı, bir sonraki çapraz, koyu yeşil renklidir. Uzun sağlıdır. Çiçekleri ayrı ayrı halde bitkinin tepesinde ya da dalların tepesinde yer alır. Meyveleri, yani tohumları 3-6 mm uzunluğunda grimsi esmer, siyahımsı esmer, yeşilimsi esmer tonlardadır. Çok ince bir kabuğu vardır. Kenevir tohumu yağı elde etmek için tohumları kullanılır. Dal uçlarında reçine ve uçucu bir yağ yer alır. Meyveleri organik kenevir yağı bakımından oldukça zengindir. Bitkinin tohumlarından soğuk sıkım (cold pres) yöntemiyle yağ elde edilir. Sıvı formundadır. Kenevir tohumu yağı farklı şekillerde kullanıma açıktır. 

İÇİNDEKİLER:

Kenevir Tohumu Yağı

KULLANIMI:

İçilerek ya da ihtiyaç duyulan yere sürülerek kullanılabilir. Soslara ve salatalara 1-2 tatlı kaşığı ilave edilerek aromasından faydalanılabilir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi