KEKİK YAĞI 20 CC - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Kekik yağı, kekik bitkisinden elde edilir. Kekik, ballıbabagiller familyasından bir bitkidir. Kendine özgü kokusu ile tanınır. Tarlada, çimenlikte, orman kıyılarında, çayırlarda, kaya üstlerinde görülebilir. Güzel kokusu ve hoş tadı ile en çok kullanılan baharatlar arasında yer alır.  Et ve et yemeklerine yakışan kekiğin oval şekilde, koyu yeşil renkte yaprakları bulunur. Çiçekleri genel olar..

Etiketler: KEKİK YAĞI 20 CC - YEŞİL NATUREL

Kekik yağı, kekik bitkisinden elde edilir. Kekik, ballıbabagiller familyasından bir bitkidir. Kendine özgü kokusu ile tanınır. Tarlada, çimenlikte, orman kıyılarında, çayırlarda, kaya üstlerinde görülebilir. Güzel kokusu ve hoş tadı ile en çok kullanılan baharatlar arasında yer alır.  Et ve et yemeklerine yakışan kekiğin oval şekilde, koyu yeşil renkte yaprakları bulunur. Çiçekleri genel olarak eflatun ve pembe renktedir. 15-20 santimetreye kadar bitki uzayabilir. Son bahar aylarında olgunlar. Kuru baharat olarak tüketildiği gibi kekiğin yağı da kullanılır. Bu yağ, yakıcı lezzete ve aromatik kokuya sahiptir. İçeriğinde monoterpen, karvakrol, fenollerden ve timol yer alır. Kekik yapraklarının ucunda bulunan yağlar, bitki kaynatıldığı zaman etkisini kaybeder. Kayıp oranı kekik türlerine göre farklılık gösterir. Bazılarından daha yüksek verim alınırken bazılarında verim düşebilmektedir. Kekik, güneşi ve sıcaklığı sever. Bu yüzden toprak sıcaklığının olduğu kayalık yerlerde ve dağlık bölgelerde çok kolay çoğalır. Kekik yağı, soğuk sıkım olarak üretilir. Soğuk sıkım yönteminde hiçbir katkı maddesi, kimyasal içerik eklenmediği için bütün aromalar ve mineraller olduğu gibi yağa geçer. Bu da kullanıcı için organik bir yağa sahip olma fırsatı verir.

İÇİNDEKİLER:

Kekik Yağı

KULLANIMI:

Suyunuzun içine yemek kaşığı ölçeği ile katarak ya da salatalara ilave ederek kullanabilirsiniz. Sulandırarak içilmesinde zorlanma olursa bal da ilave edilebilir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi