KEKİK SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Kekik Suyu 1 LtBallıbabagiller ailesinin bir üyesi olan kekik üzerinde farklı renkli çiçeklerin açtığı bir bitkisidir. Genellikle boyları yarım metreden biraz daha kısa olmaktadır. Sonrasında sonbaharda hasat edilerek kurutulmaktadır. Baharat olarak yemeklere lezzet katmaktadır. Ancak sadece bir baharat değildir. Özel bir distilasyon yöntemi kullanılarak kekik suyu elde edilerek tüketilebilme..

Etiketler: KEKİK SUYU

Kekik Suyu 1 Lt

Ballıbabagiller ailesinin bir üyesi olan kekik üzerinde farklı renkli çiçeklerin açtığı bir bitkisidir. Genellikle boyları yarım metreden biraz daha kısa olmaktadır. Sonrasında sonbaharda hasat edilerek kurutulmaktadır. Baharat olarak yemeklere lezzet katmaktadır. Ancak sadece bir baharat değildir. Özel bir distilasyon yöntemi kullanılarak kekik suyu elde edilerek tüketilebilmektedir. Uluslararası kalite standartlarında sağlığa uygun şekilde hazırlanmaktadır. Kimyasal maddeler ya da katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Elde edilmesi sürecinde ise yalnızca su kullanılmaktadır. Sağlık için en uygun nitelikli sular ile kekikten tamamen doğal bir ürün olmasının yanında bitkisel takviye edici üründür. Hasat döneminde uygun şekilde toplanan kekikler, buhar distilasyonu adı verilen yöntemde yer alan uçucu bileşenler su buharı yardımı ile kekiğin içerisinden alınarak elde edilmektedir. Sıcaklıktan kullanılan ekipmanlara kadar her şey en iyi şekilde belirlenerek kekik suyu üretilmektedir. Çam şişelerde ve en uygun saklama koşullarında korunarak içerisindeki maddeleri kaybetmesinin önüne geçilmektedir.

İÇİNDEKİLER:

Tamamen hijyenik ve sağlıklı koşullarda, kekik bitkisinden "Buhar Distilasyonu" yöntemiyle elde edilmiş ve şişelenmiştir.

KULLANIMI:

Pek çok kişi kekiğin kokusu ve tadı yemeklere, salatalara çok yakıştığı için kullanmaktadır. Kekik suyu ise tüketilebilecek yeni bir formudur. Tamamen kekiğin içerisinde yer alan bitki özleri içermektedir. Yemeklerde baharat olarak değil suyunu ekleyebilirsiniz. Ancak çok yoğun bir tadı vardır. Kullanmadan önce içine su eklenmesi daha iyi olacaktır.

Bir çay bardağının çeyreğine kadar kekik suyunu koyduktan üzerine su ile tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz bu şekilde içebilirsiniz ya da dilerseniz de su yerine meyve suyu ile de tamamlayarak içebilirsiniz. Aç karna değil yemeklerden sonra tokken tüketilmesi önerilmektedir. Günde sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç kere tüketilebilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi