KEÇİBOYNUZU UNU, KEÇİBOYNUZU TOZU - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Keçiboynuzu Unu, Keçiboynuzu TozuKeçiboynuzu unu, keçiboynuzundan elde edilir. Keçiboynuzu aynı zamanda harnup olarak bilinir. Akdeniz bölgesi ülkelerinin tipik bitki örtüsünü oluşturan ve sıcak iklime uyum sağlayan bitkinin kültür tarımı da yapılmamaktadır. Tamamen kendi doğal bitki örtüsünde 5-6 asıdır var olmayı başarmıştır. Ağacın meyvesi keçi boynuzunu andırdığı için bu isimle anılmıştır.&nbs..

Etiketler: KEÇİBOYNUZU UNU

Keçiboynuzu Unu, Keçiboynuzu Tozu

Keçiboynuzu unu, keçiboynuzundan elde edilir. Keçiboynuzu aynı zamanda harnup olarak bilinir. Akdeniz bölgesi ülkelerinin tipik bitki örtüsünü oluşturan ve sıcak iklime uyum sağlayan bitkinin kültür tarımı da yapılmamaktadır. Tamamen kendi doğal bitki örtüsünde 5-6 asıdır var olmayı başarmıştır. Ağacın meyvesi keçi boynuzunu andırdığı için bu isimle anılmıştır. Roma döneminden günümüze kadar gelmiş olan bitkiye çiçeklerinden dolayı Anadolu’da harnup olarak bilinir. Meyvesi hem insan yiyeceği hem de hayvan yemi olarak kullanılabilir. Oldukça uzun ömürlü bir ağaç türü olan keçiboynuzundan keçiboynuzu tozu, pekmezi, özü, balı yapılabilmektedir. Keçiboynuzu unu aynı zamanda harnup unu olarak da satılır. Keçiboynuzları özenle toplanır ve kurutulur. Daha sonra öğütülür ve yeniden kurutulur. Bu sayede organik keçiboynuzu Unu elde edilir. Diğer pek çok una nazaran farklılıkları vardır. Mesela tatlandırıcı ve renklendirici özelliği en bariz farkıdır.

İçindeki özden dolayı daha tatlı iken renginden dolayı da daha koyudur. Dolayısıyla bir tarifte sadece keçiboynuzu unu kullanarak hem şekerin tatlandırıcı görevinden hem de kakaonun renklendirici görevinden faydalanabilirsiniz. Gramajına göre keçiboynuzu unu fiyat farkı ila karşılaşırsınız. Keçiboynuzu tozu fiyatı bitkinin kalitesine göre de değişir. Fakat keçiboynuzu unu tercih edilirken en önemli detay, tamamen organik olmasıdır. Yeşil Naturel olarak en doğal haliyle ve uygun fiyat avantajıyla tercihinize sunuyoruz.

İÇİNDEKİLER:

Keçiboynuzu Unu

KULLANIMI:

Pratik kullanım - bir kase yoğurdun üzerine ilave edin, karıştırıp yiyin.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi