KAPARİ EKSTRAKTI, KAPARİ EKSTRESİ 50 ML - YEŞİL NATUREL

  • 50,00₺
  • Markalar My FarmaEx
  • Ürün Kodu: Eks18
  • Stok Durumu: 999

Kapari doğada kendiliğinden yetişen ve diğer bir ismi ile gebre otu olarak bilinen dikenli bir bitkidir. Kapari Ekstraktı bu bitkinin etken maddesinden elde edilen sıvı bir ekstre üründür. Türkiye'nin önde gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere bu bitkinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrak ile bitkinin etken maddesini sıvı olarak sizlerin kullan..

Etiketler: KAPARİ EKSTRAKTI, KAPARİ EKSTRESİ

Kapari doğada kendiliğinden yetişen ve diğer bir ismi ile gebre otu olarak bilinen dikenli bir bitkidir. Kapari Ekstraktı bu bitkinin etken maddesinden elde edilen sıvı bir ekstre üründür. Türkiye'nin önde gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere bu bitkinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrak ile bitkinin etken maddesini sıvı olarak sizlerin kullanımına sunuyoruz. Kapari ekstraktı bitkinin etken maddesinden elde edilen ürünleri ifade etmektedir. Ekstrakt üretimi için teknolojiden yüksek düzeyde fayda sağlanmalı ve yenilikçi bakış açısıyla işlemler gerçekleştirilmelidir. Reaktör kullanarak da işlemler garanti altında tutulmaktadır. Peki, tüm bu işlemlerin uygulandığı kapari nedir?

Kapari ekstresi doğada kendiliğinden yetişen kapari bitkisinden elde edilmektedir. Bitkinin diğer ismi gebre otudur. Bitkinin yapısı dikenlidir ve bu özelliği ile tanınmaktadır. Ekstrakt bu bitkinin etken maddesinden elde edilen sıvı üründür. Kapari bitkisi Türkiye'de pek çok bölgede yetişebilmektedir. Bu kadar çok yetişen bitki Türk mutfak kültüründe fazla yer bulamamıştır yani Türk mutfağında çok nadir kullanılmaktadır. Son zamanlarda daha çok merak edilen bitki ürünün içeriği haline gelerek dikkat çekmektedir. Bitki ülkemizde Akdeniz ikliminin görüldüğü bölgelerde yetişmektedir. Bitkinin yetişmesi için Akdeniz iklimi gerekir. Bitki çalı türü bir yapıya sahiptir. Çalı doğada kendiliğinden yetişir, kapari bitkisi de tıpkı çalı gibi kendiliğinden yetişme özelliği ile öne çıkmaktadır. Bitki ülkemizin kızı bölgelerinde daha fazla görülmektedir, bununla beraber Orta ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ılıman iklimli yerlerinde de yetişebilmektedir.

Kapari Bitkisi Ne Zaman Toplanır?

Kapari ekstraktı için kullanılan bitki Mayıs ayı sonuna doğru tomurcuk vermektedir. Tomurcuklanan bitki kapari ekstraktı elde edilmesi için hazır hale gelir. Bu hazırlık Mayıs ayında tamamlanır ve bitki elde edilir. Tomurcuğu toplanan bitki hemen işleme alınmakta ve kapari ekstresi haline getirilmektedir. Bitki içeriğinde özel aromalar barındırır. Yoğun şekilde hissedilen aromalar bitkinin kendine özgü özelliğini ortaya çıkarmaktadır. Bitki sadece kokusuyla değil tadıyla da kendine özgü özellikler oluşturur. Türkiye de fazla bilinmeyen bitki yurt dışında oldukça yaygındır. Yurt dışında son derece fazla talep gören bitki garnitür olarak tüketilmektedir. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde gebre otu olarak geçmektedir. Bu yaklaşık olarak 400 yıl öncesine dayanan bir ayrıntıdır. Bitkinin özellikleri kendisini ele veriyor. Yapısal özellikleriyle öne çıkan bitki ürünün içeriğinde zenginlik oluşturuyor. 

Kaparinin Yapısal Özellikleri

Kapari ekstraktı için özel olarak toplanan ve işleme tabi tutulan bitki benzersiz özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bitkinin özellikleri arasında kısa olması dikkat çekiyor. Yer bitkisi olarak tanımlanan kapari uzun ömrü ile de fark yaratmaktadır. Kapari ekstresi için kullanılan bitki yaklaşık olarak 150 ya da 200 yıl kadar yaşayabilmektedir. Bitkinin bütün kısımları büyük bir özenle kullanıma hazırlanmaktadır. Dikenli bitkiler sınıfında yer alan kapari bilimsel adıyla da anılmaktadır. Bitkinin bilimsel adları arasında kebere, gebre ya da şebellah yer almaktadır. Kapari bitkisinin turşusu da yapılmaktadır. Kapari turşusu için bitkinin tomurcukları kullanılmaktadır. İspanya bitkiyi milli olarak ilan etmiştir. Bilimsel çalışmalara konu olan bitki pek çok testi başarılı şekilde geride bırakmıştır. Yurt dışında bitki turşusu ile anılmaktadır, ülkemizde kullanım alanı farklıdır.

İÇİNDEKİLER:

Kapari Ekstraktı

KULLANIMI:


KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi