KANTARON YAĞI 250 ML - YEŞİL NATUREL

  • 140,00₺

1937’te Yeni Zelanda’da sarı kantaron ilk defa dikkat çekmiştir. Özellikle o bölgede çok yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Ilıman iklim şartlarının olduğu her yerde yetişebilmektedir. Yaz mevsiminin gelmesi ile ilk çiçekleri açar ve sonbaharın başına kadar devam eder. Şu ana kadar yapılan incelemelerde 482 çeşidi olduğu belirlenmiştir. Ülkemizde de Ege Bölgesi’nde sarı kantaronda çok raha..

Etiketler: KANTARON YAĞI 250 ML - YEŞİL NATUREL

1937’te Yeni Zelanda’da sarı kantaron ilk defa dikkat çekmiştir. Özellikle o bölgede çok yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Ilıman iklim şartlarının olduğu her yerde yetişebilmektedir. Yaz mevsiminin gelmesi ile ilk çiçekleri açar ve sonbaharın başına kadar devam eder. Şu ana kadar yapılan incelemelerde 482 çeşidi olduğu belirlenmiştir. Ülkemizde de Ege Bölgesi’nde sarı kantaronda çok rahat bir şekilde büyütebilmektedir. Dünya’da genellikle bitkisinden kantaron yağı üretiminde kullanılmaktadır. İçerik olarak çok zengin olması ve doğal bir ürün olması ile bütün ilgileri çekmektedir. Sizlere kaliteli ve bileşenlerin en verimli şekilde alınarak 20 ml’lik şişeler halinde sunulmaktadır. Kantaronun büyüklükleri 40 ile 80 cm arasında değişiklik göstermektedir. Toprağın üzerinden 5 cm yukarıda olacak şekilde kesilmektedir. Mevsiminde toplanan kantaron en uygun şartlarda saklanmaktadır. Sonrasında ise geleneksel yöntemler ile kantaron yağı elde edilmektedir. 

Yağlar uçucu bileşenler olduğu için sıcaklık hem içerik hem de kalitesinin belirlenmesinde çok etkili olmaktadır. Bitkilerden yağ eldesi için ideal bir yöntemdir. Böylelikle besin içerikleri korunarak berrak bir yağ elde edilmektedir.  Ayrıca kimyasal madde de kullanılmamaktadır. Katkı maddesi de içermemektedir. Elde edilen yağ filtreden geçildikten sonra şişelere alınarak depolarda korunmaktadır. Bitkinin alınışından şişelenene kadar bütün süreç çok iyi bir şekilde geliştirilmiştir. Modern ve gelişmiş alt yapımız ile de güvenilir doğal yağı ile buluşturmaktayız. Sarı renkli çiçekleri kadar içerisinde bulunan bileşenleri ile de önemli bir bitkidir. Yağ oranı çok yüksektir. Sarı kantaronun yaprağını güneş ışığına tutunuz. Üzerinde parlayan damlacıklar göreceksiniz. Aslında bu damlacıklar yağdır.

İÇİNDEKİLER:

Kantaron Yağı

KULLANIMI:

İçerik olarak çok yoğundur. Tüketebileceğiniz seçeneklerden biri doğrudan içmektir. Ya da sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı kantaron yağı ekleyebilirsiniz.  Günde bir defa içilmesi yeterlidir. Çeşitli doğal yağlar ile de karıştırılarak da tüketilebilmektedir. Ancak kullanmaya başlanmadan önce alerjinizin olup olmadığını öğrenmelisiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi