ISIRGAN OTU, ISIRGAN TOHUMU 50 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Isırgan Otu, Isırgan Tohumu 50 GrÇok yıllık ve çiçekli bir bitki olan ısırgan otu ısırganlar ailesine mensuptur. Bilimsel adının ise “urtiga diocia” olduğu bilinmektedir. Daha önceleri Avrupa’ya özgü olduğu bilinen bu bitki dünya üzerinde pek çok kıtada yaşamını sürdürmektedir. Görüldüğü yerler ise genellikle yol kenarları ve duvar dipleridir. Isırgan otu tohumu veya fidesi ile evde bulu..

Etiketler: ISIRGAN OTU

Isırgan Otu, Isırgan Tohumu 50 Gr

Çok yıllık ve çiçekli bir bitki olan ısırgan otu ısırganlar ailesine mensuptur. Bilimsel adının ise “urtiga diocia” olduğu bilinmektedir. Daha önceleri Avrupa’ya özgü olduğu bilinen bu bitki dünya üzerinde pek çok kıtada yaşamını sürdürmektedir. Görüldüğü yerler ise genellikle yol kenarları ve duvar dipleridir. Isırgan otu tohumu veya fidesi ile evde bulunan saksılarda bile kolaylıkla yetiştirilebilir. Boyu yaklaşık olarak bir iki metre olan bu bitkinin farklı türleri bulunmaktadır ve temas durumunda önce batma, daha sonra ise kaşınma oluşmasına sebep olmaktadır. Bu bitkinin kökleri parlak sarı, yaprakları ve dalları ise yeşil renktedir. İklime göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle Mayıs-Haziran ayları arasında çiçek açtığı bilinmektedir. Isırgan tohumunu ile ya da kendiliğinden yetişmiş olan bitki toplanırken dikkat edilmesi gereken ilk husus eldiven kullanılmasıdır.

İlkbahar ve sonbahar mevsimleri arasında ısırgan otu köklerinden kopartılarak toplanılır. Ancak kullanılmak için önce iyice yıkanıp kurutulmalı daha sonrasında ise kök kısımları kesilip atılmalıdır. İyice temizlenip yıkandıktan sonra bu bitki ayıklanmamış veya ayıklanmış hali ile kurutulmaktadır. Ancak kurutulmadan önden önce ayıklanması, kullanan kişilere büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Isırgan otu kurutulurken dikkat edilmesi gereken genel hususlardan ilki doğrudan güneş ışığı almasıdır. Bir diğeri ise bu bitkinin ince bir tabaka halinde serilmiş olmasıdır. Bu iki koşul bir arada bulunduğu takdirde 4-5 gün içerisinde kuruyacaktır. Pek çok kullanım alanına sahip olan bu bitkinin temin edilmesi için Yeşil Naturel sitesi ziyaret edilebilir.

İÇİNDEKİLER:

Isırgan Otu

KULLANIMI:

Kaynatıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi