IHLAMUR - YEŞİL NATUREL

  • 10,00₺

IhlamurBilimsel adı “tilia tomenteso” olan ıhlamur bitkisi ebegümecigiller ailesine mensup olan bir ağaçtır. Ancak ağaççık ve çalı formunda bulunan türleri de mevcuttur. Genellikle yarı tropik ve ılıman bölgelerde yetişen bu bitki, verimli ve humuslu toprakları daha çok sevmektedir. Genellikle tohumdan, kalem aşısı, daldırma ve çelikleme yöntemleri bu ağaç yetiştirilmektedir. Ancak yetiş..

Etiketler: IHLAMUR

Ihlamur

Bilimsel adı “tilia tomenteso” olan ıhlamur bitkisi ebegümecigiller ailesine mensup olan bir ağaçtır. Ancak ağaççık ve çalı formunda bulunan türleri de mevcuttur. Genellikle yarı tropik ve ılıman bölgelerde yetişen bu bitki, verimli ve humuslu toprakları daha çok sevmektedir. Genellikle tohumdan, kalem aşısı, daldırma ve çelikleme yöntemleri bu ağaç yetiştirilmektedir. Ancak yetişmesi yaklaşık olarak 5-10 yıl sürmektedir. Çiçeklerinin oldukça güzel bir koku yaymakta olduğu da bilinmektedir. Mevsimsel olarak değişiklik gösterse dahi çiçeğin toplanma zamanı genellikle Haziran ayıdır. Çiçek açıp koku verdikten ve çiçeğin hemen yanında bulunan yaprağının uygun renge ulaştıktan sonra çiçekler toplanabilir. Ancak toplanırken yanında bulunan ince uzun yaprak ve dal ile toplanmasına özen gösterilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra ıhlamur çiçeği toplanırken ağaca zarar verilmesi gerekmektedir. Bunun için bahçe makası kullanılarak çiçeklerin kullanılması tavsiye edilir. Çünkü ağaca zarar verilmesi gelecek yılki verimin düşmesine sebep olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise çiçeklerin koyulduğu torbada sıkıştırılması, bastırılmamasıdır.

Toplanmış olan çiçeklerin kurutulması için yapılması gereken tek şey; gölge bir yerde temiz bir bezin üzerine çiçeklerin serilmesidir. Yaklaşık olarak bir hafta sonra serilmiş olan çiçeklerin kuruduğu gözlemlenecektir. Kaliteli ıhlamur bitkisi kurutulmuş olarak çeşitli gramajlarda Yeşil Naturel firmasına ait sitede satışa sunulmaktadır. Firmaya ait internet sitesinden bu ürün temin edilebilir.

İÇİNDEKİLER:

Ihlamur

KULLANIMI:

Kaynatıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi