HİNT YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Hint yağı anavatanı Hindistan olan bitkidir. Bu bitki sütleğengiller ailesine mensuptur. İki çenekli ve kapalı tohumdur. Bilimsel adının ise “ricinus communis” olduğu bilinmektedir. Halk arasında bilinen diğer adları ise şunlardır: Kene otu ve kene çiçeği. Bu bitki daha çok Ilıman ve Akdeniz ikliminde kendiliğinden yetişmektedir. Ticari amaçlı olarak dünyanın çeşitli bölgelerinden yetiştirildiği d..

Etiketler: HİNT YAĞI - YEŞİL NATUREL

Hint yağı anavatanı Hindistan olan bitkidir. Bu bitki sütleğengiller ailesine mensuptur. İki çenekli ve kapalı tohumdur. Bilimsel adının ise “ricinus communis” olduğu bilinmektedir. Halk arasında bilinen diğer adları ise şunlardır: Kene otu ve kene çiçeği. Bu bitki daha çok Ilıman ve Akdeniz ikliminde kendiliğinden yetişmektedir. Ticari amaçlı olarak dünyanın çeşitli bölgelerinden yetiştirildiği de bilinmektedir. Betimlemek gerekirse çok dallı, tüysüz ve de büyük yapraklı ve çiçekli bir bitki olduğunu söylemek mümkündür. Çiçeklerinin renkleri; parlak yeşil, soluk yeşil, kırmızı veya mordur. Ayrıca bu bitkinin yetiştiği yere göre farklı özellikler gösterdiği de bilinmektedir. Görünüş açısından bu bitki genellikle meşe palamudu ile karıştırılmaktadır.

Bu bitkinin tohumu belirli kıstaslara bağlı kalınarak toplanmakta ve muhafaza edilmektedir. Bu kıstaslardan ilki, bitkinin boyunun en az 10 metre olmasıdır. İkincisi ise tohumlarının yeni yetişirken alınması gerektiğidir. Eğer bitki çiçek açmaya başladı ise hint yağı elde etmek için bitkinin tohumunun toplanmasına geç kalınmış demektir. Nem oranının %6’dan düşük olduğu yerlerde toplanmış olan tohumlar hiçbir özelliğini kaybetmeden muhafaza edilebilir. Uygun koşullar altında toplanmış ve muhafaza edilmiş olan ricinus communis bitkisinin tohumlarından soğuk sıkım yöntemi ile hint yağı elde edilmektedir. Elde edilmiş olan bu ürün, sarı renkli bir sıvıdır ve çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Hint yağı fiyatı öğrenilmesi ve temin edilmesi Yeşil Naturel firmasına ait site ziyaret edilebilir.

İÇİNDEKİLER:

Hint Yağı

KULLANIMI:

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi