HAVUÇ YAĞI 50 CC - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Havuç, maydanozgiller familyasından iki yıllık otsu bir kültür bitkisidir. Koni biçimindeki etli kökünden dolayı sebze olarak yetiştirilir. Turuncu renktedir ve havuca burengi, karoten verir. Çok geniş bir kullanım alanı olan bitkinin özünden elde edilen havuç yağı, sebzeye daha geniş bir kullanım alanı kazandırır. Sıvı formu ile tek başına ya da başka yağ çeşitleriyle karıştırılarak kullanılabili..

Etiketler: HAVUÇ YAĞI

Havuç, maydanozgiller familyasından iki yıllık otsu bir kültür bitkisidir. Koni biçimindeki etli kökünden dolayı sebze olarak yetiştirilir. Turuncu renktedir ve havuca burengi, karoten verir. Çok geniş bir kullanım alanı olan bitkinin özünden elde edilen havuç yağı, sebzeye daha geniş bir kullanım alanı kazandırır. Sıvı formu ile tek başına ya da başka yağ çeşitleriyle karıştırılarak kullanılabilir. Havuç tohumu yağı, kurutulmuş yabani havuç tohumlarından ve kurutulmuş bitkinin kendisinden gelen buhar damıtma ile ekstre elde edilerek yapılır. Havuç tohumu yağında alfa pinen, gama-terpinen, carotol, beta pinen, limonen, mirsen, kamfen, geranil asetat, sabinen ve beta alfabisabolen bulunur. Zengin içeriği sayesinde kullanım alanlarında etkili sonuçlar verir.

İÇİNDEKİLER:

Havuç Yağı

KULLANIMI:

Havuç yağı çok geniş bir kullanım alanına ve uygulama şekline sahiptir. Tek başına kullanılabileceği gibi farklı yağlarla karıştırılarak da kullanılabilir. Haricen cilde uygulanabilir. Dilerseniz cildinize damlatabilir ya da bir pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. 

Cildiniz dışında havuç yağı saçlarınızda da kullanabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz şampuana 4-5 damla damlatıp karıştırdıktan sonra saçlarınızda düzenli olarak kullanabilirsiniz. Yüz losyonlarınıza ve maskelerinize ilave edebilirsiniz.  Belirli bakteri ve mantar türlerine karşı antiseptik olarak kullanabilir, hafif yaraların enfeksiyonlarının azalması için tercih edebilirsiniz. Havuç yağı fiyatı ürünlerin içeriğine, hazırlanış şekline ve miktarına göre değişir. Organik, soğuk sıkım yağların fiyatları kimyasal içeriklilere nazaran biraz daha yüksek olur.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi