GLİSERİN YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Gliserin YağıGliserin, karbon, oksijen ve hidrojenden meydana gelen organik bir bileşendir. İlk olarak 1779 yılında zeytinyağı karışımını ısıtmakta olan İsveçli Carl Wilhelm Scheele tarafından tesadüfen keşfedilmiş ve tatlı ve şekerli tadından dolayı bu adı verdiğini belirtmiştir. Gliserin yağı esasını oluşturan gliserin, su ile karışabilme özelliğine sahiptir ve renksiz bir yapıda, tatlı bir..

Etiketler: GLİSERİN YAĞI - YEŞİL NATUREL

Gliserin Yağı

Gliserin, karbon, oksijen ve hidrojenden meydana gelen organik bir bileşendir. İlk olarak 1779 yılında zeytinyağı karışımını ısıtmakta olan İsveçli Carl Wilhelm Scheele tarafından tesadüfen keşfedilmiş ve tatlı ve şekerli tadından dolayı bu adı verdiğini belirtmiştir. Gliserin yağı esasını oluşturan gliserin, su ile karışabilme özelliğine sahiptir ve renksiz bir yapıda, tatlı bir tattadır. Formülünde %35 gliserin, %30 yağ, %20 metanol, %10 su ve %5 sodyum tuzları vardır. Formüle edilişi C3H8O3 şeklindedir. Gliserine aynı zamanda gliserol adı verilir. Bitki ve hayvan yağlarından elde edilir. Cilde temasında herhangi bir mahzur yoktur. Pek çok alanda kullanılmaktadır. Gliserin yağı top şeklindeki parçaların ufak parçacıklar haline getirilmesi ve kaynatılıp eritilmesi sonucu elde edilir. Bu işlem sırasında bazı yararlı bileşikler ortaya çıkar ve pek çok alanda kullanılabilir. Bitkisel, hayvansal ve sentetik gliserin yağları vardır. Gliserin yağı fiyatı için web sayfamızı takip edin.

İÇİNDEKİLER:

Gliserin Yağı

KULLANIMI:

Gliserin yağı çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Haftada birkaç defa tekrarlanarak saça doğrudan uygulanabilir. Cildi nemlendirmek için bir pamuk yardımıyla Gliserin yağını dilediğiniz bölgeye sürebilirsiniz. En çok kuruyan diz kapağı, dirsekler, topuklar dahil sürebilirsiniz. Biraz bal ve limon suyu ile karıştırarak dudaklarınızda kullanabilirsiniz. Gül suyu ile karıştırarak yüzünüze, göz çevrelerinize uygulayabilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi