GİNSENG EKSTRAKTI, GİNSENG EKSTRESİ 100 ML - YEŞİL NATUREL

  • 60,00₺
  • Markalar My FarmaEx
  • Ürün Kodu: Eks7
  • Stok Durumu: 1000

Türkiye'nin başta gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere ginseng bitkisinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrakt ile bitkinin etken maddesini ayırıp sıvı olarak sizlerin kullanımına sunuyoruz: Ginseng Ekstraktı! Bu şekilde etken maddenin kana karışması ve etki etmesi daha kolay olacaktır. Ginseng ekstraktı, ginseng bitkisinden elde edilir. Bu bitki, yüzyıll..

Etiketler: GİNSENG

Türkiye'nin başta gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere ginseng bitkisinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrakt ile bitkinin etken maddesini ayırıp sıvı olarak sizlerin kullanımına sunuyoruz: Ginseng Ekstraktı! Bu şekilde etken maddenin kana karışması ve etki etmesi daha kolay olacaktır. Ginseng ekstraktı, ginseng bitkisinden elde edilir. Bu bitki, yüzyıllardır Çin kültüründe ve yerli Amerikan kültüründe bulunmaktadır. Etli kökleri olan ve oldukça yavaş büyüyen bu bitki, ne kadar büyüdüğüne göre farklı isimler alır. Taze ginseng, beyaz ginseng ve kırmızı ginseng olmak üzere sınıflandırılan bitkinin dört yıl ve daha kısa sürede hasat edilenine taze ginseng denir. 4-6 yaş arasında hasat edilenine beyaz ginseng, 6 yaşından daha fazla iken hasat edilenine de kırmızı ginseng /Kore ginsengi denir.

Ginseng bitkisi pek türü olan bir bitkdir. En popülerleri Asya ginsengi (Panax ginseng) ve Amerika ginsengi (Panax quinquefolius) türleridir.  Araliaceae familyasındaki Panax cinsine ait, yavaş büyüyen ve çok yıllık bir bitki olan ginseng, Çin’in bazı bölgelerinde ve Asya’nın diğer yerlerinde Ginnsuu olarak bilinir. İsmi, Çincedeki Renshen kelimesinden gelmektedir ve kelimedeki “ren”, kişi anlamına, “sh” ise bitki kökü anlamına gelir. Dolayısıyla Çincede bitkinin adı, insan vücuduna benzemesinden ileri gelmektedir. Ginseng bitkisinin kökleri yaklaşık 5-30 cm uzunluğunda olur. Kuzey Amerika’da, Kore’de, Doğu Asya’nın kuzey yarım küre kısmında ve Doğu Sibirya’da bulunur. En güneyde ise Vietnam’da yetiştiği tespit edilmiştir. Buradaki adı Panax Vietnamensis’tir. Bitkinin en etkili türü Güney Kore’de yetişmektedir ve buna Panax Ginseng adı verilir. Bir diğer adı da Kızıl Ginseng’tir.

Ginseng kökünün Özellikleri

Ginseng kökü, uzun bir yetiştiricilikten sonra hasat edilir. Bitkinin gücü ve etkisi çeşitli faktörlere göre değişir ve bunlardan birisi yaşıdır. Bitkinin yaşı ilerledikçe etkisi de artar. Bu yüzden ginseng ekstresi tercih edilirken detaylarına dikkat edilmelidir. Yanlış kullanımı ve yanlış kişilerin uzun vadeli kullanımı bitkinin fazla uyarıcı olmasına neden olabilir. Kırmızı Kore ginseng ve diğerleri 28 çeşide kadar ginsenosit içermektedir. panaxosidesitler, triterpenik saponositler, panaxatnol, sterodial bileşikler bakımından oldukça zengindir. Anti oksidant maddeler içeriğinde fazlaca bulunur ve özellikle kırmızı Kore ginsenginde diğer türlerinde olmayan insülin benzeri maddeler yer almaktadır. M. S. 1. Yüzyıla ait çeşitli Çin metinlerinde ginsenge rastlanmaktadır. Uzak doğu ülkelerinde neredeyse 2000 yıldır geleneksel şifalı bitkilerden birisi kabul edilmektedir. Ginseng ekstraktı ise son dönemde en şık kullanılan halidir.

İçindekiler:

Ginseng Ekstraktı

Ginseng Ekstraktı Nasıl Kullanılır?

Ginseng kökleri daha çok kurutulmuş formları ile kullanılır. Çeşitli içeceklerin içine eklenir ve karışım haline getirilir. Bitkisel çaylar da yapılmaktadır. Ayrıca saç toniklerine, kozmetik ürünlerine eklenerek de bu sektörlerde kullanılmaya devam etmektedir. Tercihinize sunduğumuz ginseng ekstraktı bitkinin ekstre formudur ve bunu hazırlarken ürünleri bir ayrıştırıcı ile reaktöre koyuyoruz. Burada etken maddeler ayrıştırılarak sıvı hale getirilir. Ardından içindeki ayrıştırıcı buharlaştırılır ve geriye yalnızca bitkinin etken maddesi kalır. Bu ektraktlar mikron seviyesindedirler ve tüketildiğinde kana çok daha hızlı karışırlar. Uygun Ginseng fiyatı ile sahip olacağınız ürünümüzü sabah 1, akşam 1 ölçek olmak üzere yemeklerden bir saat sonra, bir bardak su ile tüketebilirsiniz.


KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi