FINDIK YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Fındık YağıFındık yağı, aynı isimdeki meyveden elde edilir. Fındığa Latince adıyla corylus ağacının meyvesine denir. Kuzey yarım küreye özgü bir meyve olup yaprakları tırtıklıdır. Ufak soluk kırmızı ve sarı çiçekler açarlar. Meyve, tozlaşmadan yaklaşık 7-8 ay sonra olgunlaşınca döllenir. Fındık, çok köklü bir geçmişe sahiptir ve Taş Devrine ait kalıntılarda kömürleşmiş fındık kabuklarına..

Etiketler: FINDIK YAĞI - YEŞİL NATUREL

Fındık Yağı

Fındık yağı, aynı isimdeki meyveden elde edilir. Fındığa Latince adıyla corylus ağacının meyvesine denir. Kuzey yarım küreye özgü bir meyve olup yaprakları tırtıklıdır. Ufak soluk kırmızı ve sarı çiçekler açarlar. Meyve, tozlaşmadan yaklaşık 7-8 ay sonra olgunlaşınca döllenir. Fındık, çok köklü bir geçmişe sahiptir ve Taş Devrine ait kalıntılarda kömürleşmiş fındık kabuklarına rastlanmıştır. M.Ö 2838 yılına ait bir Çin kitabesinde Çin’in beş kutsal besin malzemesinden birisi olarak fındık anılmaktadır. Yunan ve Roma mitolojilerinde de farklı şekillerde fındığa yer verilmektedir.

Findik yagi elde edilen fındık ağaçları bugün en fazla ülkemizde bulunmaktadır. Daha çok Karadeniz bölgesiyle özdeşleşmiş olsa da Akdeniz Bölgesinin bazı kısımlarında da yetiştirilebilmektedir. Ham olarak yenilebilir bir meyve olsa da kavrulmuş, dilimlenmiş, kıyılmış, toz haline getirilmiş ya da öğütülmüş şekillerde de kullanılmaktadır. Fındık yağı olarak kullanımı bütün bunlar yanında ayrı bir konum olmakta, sıvı bir form kazanmaktadır. Fındık yağı kabuklu ve soğuk preslenmiş fındıklardan üretilir. Kozmetik ürünleri ve pek çok gıda preparatlarında tercih edilir.

İÇİNDEKİLER:

Fındık Yağı

KULLANIMI:

Yemek pişirmek için ya da soslarda kullanılabilir. Kendine özgü aromasıyla yiyeceklere farklı bir tat verir. Kurabiyelerde, keklerde ve diğer bütün pişmiş ürünlerde sos ve marine ürünü olarak kullanılabilir. Fındık yağı fiyatı ml’sine ve yapım özelliklerine göre değişiklik gösterir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi