ELMA SİRKESİ 500 ML - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Elma Sirkesi 500 mlSirke, elma, alıç, üzüm gibi şeker ve asit oranı yüksek kuru ya da taze meyvelerin fermantasyon (mayalanma) gibi işlemlerden geçmesiyle üretilen güde ürünüdür. Üretim sürecinde yararlı bakteri ve organizmalar içeren organik elma meyvelerinin kullanılması ile organik elma sirkesi ortaya çıkarılır. Doğal ve organik elma sirkesi çok yönlü bir kullanım sunduğu gibi son kul..

Elma Sirkesi 500 ml

Sirke, elma, alıç, üzüm gibi şeker ve asit oranı yüksek kuru ya da taze meyvelerin fermantasyon (mayalanma) gibi işlemlerden geçmesiyle üretilen güde ürünüdür. Üretim sürecinde yararlı bakteri ve organizmalar içeren organik elma meyvelerinin kullanılması ile organik elma sirkesi ortaya çıkarılır. Doğal ve organik elma sirkesi çok yönlü bir kullanım sunduğu gibi son kullanım tarihi olmayan, özel bir gıdaya sahip olma fırsatı verir. Elma sirkesi, en çok tercih edilen sirke türüdür. Rengi berrak ve açık olması halinde hijyen amaçlı rahatlıkla kullanılabilir. Her ne kadar yiyecek ve içeceklerin içerisine karıştırılan bir besin olarak bilinse de gıda koruyucusu, temizlik malzemesi gibi çok yaygın bir kullanım alanı vardır.

Doğal elma sirkesi güçlü bir dezenfektan görevi görür. Meyve ve sebzeler sirkeli suda yıkanarak ya da bekletilerek tarım ilaçlarından arındırılabilir. Yeşillikler, sebzeler, meyveler sirkeli suda bir süre bekletildikten sonra daha güvenli şekilde tüketilebilir. Elma sirkesi yine salata sosunda kullanılabileceği gibi et ürünlerinin pişirilmesinde aroma ve lezzet vermesi özelliği ile kullanılabilir. Ev temizliği esnasında temizlik suyuna karıştırılarak zeminlerde ve dezenfekte edilmesi istenen yerlerde sıklıkla tercih edilir.

İÇİNDEKİLER:

Elma Sirkesi

KULLANIMI:

Elma sirkesi bazı malzemelerin yapımında koruyucu olarak da tercih edilir. Mesela asma yapraklarının olgunlaşması için bekletildiği sırada sirke eklenebilir. Saç ve saç derisine su ile seyreltilerek masaj şeklinde uygulanabilir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi