Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 34 (3 Sayfa)
ALIÇ EKSTRESİ, ALIÇ EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

120,00₺

ALIÇ EKSTRESİ, ALIÇ EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

Alıç, gülgiller familyasından bir ağaç türüdür. İlkbahar ayında çiçek açar ve çiçekleri beyaz ya da pembedir. Sarı ve kırmızı renkte meyve veren alıcın meyveleri 6-10 mm çapında olur. Ülkemizde özellikle Akdeniz ikliminin etkin olduğu yerlerde yetişi..

Markalar: Yeşil Naturel

Yeni
KAPARİ EKSTRAKTI, KAPARİ EKSTRESİ 50 ML - YEŞİL NATUREL

60,00₺

KAPARİ EKSTRAKTI, KAPARİ EKSTRESİ 50 ML - YEŞİL NATUREL

Kapari doğada kendiliğinden yetişen ve diğer bir ismi ile gebre otu olarak bilinen dikenli bir bitkidir. Kapari Ekstraktı bu bitkinin etken maddesinden elde edilen sıvı bir ekstre üründür. Türkiye'nin önde gelen ekstrakt üreticilerinden ola..

Markalar: My FarmaEx

ALKOLSÜZ İSVEÇ ŞURUBU, İSVEÇ İKSİRİ 250 ML - YEŞİL NATUREL

120,00₺

ALKOLSÜZ İSVEÇ ŞURUBU, İSVEÇ İKSİRİ 250 ML - YEŞİL NATUREL

İsveç şurubu asıl adını Sweden Bitter ya da Swedish Bitter’dan alır. Geçmişi çok eskilere dayansa da gün geçtikçe popülaritesi artmakta ve daha faza kişi, İsveç şurubu nedir diye merak etmektedir. İsveç şurubu, özel bir bitki özü karışımıdı..

Markalar: Yeşil Naturel

ÇAKŞIR ÇOBAN ÇÖKERTEN EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

120,00₺

ÇAKŞIR ÇOBAN ÇÖKERTEN EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

Ekstrakt, bitki özlerinden elde edilmektedir. Reaktör aracılığı ile bitkilerde bulunan etken maddeler çıkartılır ve sıvı hale getirilir. Ekstrakt için bitkiler mevsiminde toplanmaktadır. Özel tekniklerle kurutulan bitkilerden bitki özleri elde edilir..

Markalar: My FarmaEx

ENGİNAR EKSTRESİ, ENGİNAR EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

120,00₺

ENGİNAR EKSTRESİ, ENGİNAR EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

Sağlıklı bir yaşamın anahtarı sağlıklı bir şekilde beslenmekten geçmektedir. Ancak bu sadece tüketilen besinler ile her zaman mümkün olamamaktadır. Bitkisel takviye edici olan ürünlerde beslenme listesi içerisinde yer almalıdır. Akdeniz mutfağın..

Markalar: My FarmaEx

GİNKGO BİLOBA EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

120,00₺

GİNKGO BİLOBA EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

Ginkgo Biloba ekstraktı, Ginkgo Biloba bitkisinden elde edilir. Bu bitki, 150 milyon yıl önceye kadar geçmişi dayanan bir bitki grubunun bir parçasıdır. Aynı zamanda hayatta kanan nadir üyelerinden birisidir. M. Ö. 2600’lü yıllara kadar kullanım..

Markalar: My FarmaEx

GİNSENG EKSTRAKTI, GİNSENG EKSTRESİ 100 ML - YEŞİL NATUREL

60,00₺

GİNSENG EKSTRAKTI, GİNSENG EKSTRESİ 100 ML - YEŞİL NATUREL

Türkiye'nin başta gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere ginseng bitkisinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrakt ile bitkinin etken maddesini ayırıp sıvı olarak sizlerin kullanımına sunuyoruz: Ginseng Ekstraktı! Bu..

Markalar: My FarmaEx

HAYIT EKSTRAKTI, CİVANPERÇEMİ EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

120,00₺

HAYIT EKSTRAKTI, CİVANPERÇEMİ EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

Hayıt ekstraktı, civan perçemi ekstraktı ve aslan pençesi eksraktını tek bir üründe sizlere sunuyoruz. Bu bitkilerin her birisinin özellikleri farklıdır ve özel olarak hazırlanarak tercihinize açılmıştır. Ekstrakt içerisinde yer alan hayıt, vite..

Markalar: My FarmaEx

HORUSUN GÖZÜ - ÜZERLİK TOHUMU EKSTRAKTI 150 ML - YEŞİL NATUREL

90,00₺

HORUSUN GÖZÜ - ÜZERLİK TOHUMU EKSTRAKTI 150 ML - YEŞİL NATUREL

Doğal yaşama olan inanç her geçen gün artıyor. İnsanlar, sağlıklı bir bedene sahip olmak ve günlük yaşamlarında doğal ürünler kullanarak sağlığını desteklemek istiyor. Ekstrakt ise bu alanda insanların tercihi oluyor. Ekstrakt, bitki özlerinin k..

Markalar: My FarmaEx

İMMUMAX EKSTRAKT 50 ML - YEŞİL NATUREL

75,00₺

İMMUMAX EKSTRAKT 50 ML - YEŞİL NATUREL

Türkiye'nin başta gelen ekstrakt üreticilerinden olan Yeşil Naturel/My FarmaEx olarak sizlere Propolis, Sarımsak, Ekinezya, Zencefil, Kekik, Cistus, Karabiber bitkilerinin ekstre formunu hazırladık. Ekstrakt ile bitkinin etken maddesini ayı..

Markalar: My FarmaEx

ISIRGAN OTU EKSTRESİ 250 ML, ISIRGAN TOHUMU - YEŞİL NATUREL

120,00₺

ISIRGAN OTU EKSTRESİ 250 ML, ISIRGAN TOHUMU - YEŞİL NATUREL

sırgangiller familyasına ait olan ısırgan otu, fitoterapi alanında kullanılan bitkilerdendir. Bitki, mayıs ve ağustos ayları arasında çiçek açar. Dik gövdeli olan bu bitkinin yapraklarında yakıcı tüyler bulunuyor. Bu tüyler nedeniyle bitkiy..

Markalar: My FarmaEx

İSVEÇ İKSİRİ, ALIÇ YAPRAĞI, GİNKGO BİLOBA EKSTRAKT KAMPANYASI

250,00₺

İSVEÇ İKSİRİ, ALIÇ YAPRAĞI, GİNKGO BİLOBA EKSTRAKT KAMPANYASI

İsveç Şurubu İçindekiler - Sarısabır, Ravent Kökü, Mürsafi, Sarısabır, Ravent Kökü, Mürsafi, Centiyane, Devedikeni Kökü, Sinemaki, Tarçın, Kakule, Safran, Kafur, Eğir Kökü, Kudret Helvası, Besbese, Zencefil, ZerdeçalGinkgo Biloba İçindekiler -&n..

Markalar: My FarmaEx

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 34 (3 Sayfa)

Ekstraktlar

Ekstraktlar

Ekstrakt Ya Da Diğer İsmi İle Ekstre Ürünler

Sağlıklı ve doğal yaşam konusunda en fazla gündeme gelen kavramlardan birisi de ekstrakttır. Bitki eksraktları kavramı çok sık şekilde sağlık yaşam beslenme ve gıda takviyelerinde kullanılmaktadır. Ekstrakt temel olarak doğadaki bitkilerin özel “ekstraksiyon” teknikleri ile elde edilmiş olan bitki özleri olup ekstre olarak da bilinmektedir. Yeşil Naturel bu alandaki önemli çalışmaları ile hem Türkiye’de hem de global ölçekte bitkilerin ekstraktlarının hazırlanmasında kalite standartlarını belirliyor. Bitkilerin içerdiği yüksek mineral ve vitaminlerin doğrudan ve katkısız bir şekilde alınabilmesi açısından devrim niteliğinde ürünlerdir. Mevcut özellikleri vesilesi ile de oldukça yaygın şekilde tüketilmektedir.

Ekstrakt Nedir?

Sağlıklı yaşam için sıklıkla kullandığından ekstrakt nedir konusu da merak ediliyor. En genel tanımlaması itibari ile ekstraktlar, bitkilerin özüdür. Daha geniş anlamı ile de bitkilerin rektör aracılığı ile etken maddelerinin çıkartılarak sıvı forma getirilmiş halidir. Mevsiminde toplanmış bitkilerin kurutulmuş hallerinde uygulanan özel ekstraksiyon teknikleri ile elde edilen bitki özleridir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre bir bitkinin içerdiği başta vitamin ve mineralleri olmak üzere tüm besin değerlerinin vücuda alınmasının etkili yollarından birisidir. Bitkilerin vücut için sağladığı faydaları açısından en etkili yöntem olması vesilesi ile de sağlıklı yaşam programlarının önemli bileşenlerinden birisi haline gelmiştir. Bitkilerin içerdiği ana bileşenleri sakladığı özlerinin çıkartılmasında Yeşil Naturel son derece gelişmiş sistemleri kullanıyor. Özel olarak tasarlanan üretim tesislerinde, el değmeden ve tamamen doğal şekilde bitkilerin etken maddeleri çıkartılarak, sıvı olarak üretilmektedir.

Ekstrakt Üretim Reaktörü

Modern toplumlarda ekstrakt kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüz ilaç sanayisine yön veren global ilaç şirketleri tarafından dahi geliştirilen ilaçların içeriklerinde bitkilerin ekstraktları bulunur. Doğada şifalı bitkiler olarak belirtilen tüm bitki türlerinin ekstraktı üretilebilmektedir. Türkiye ekstrakt üretiminde dünyanın lider ülkelerinden birisi konumunda bulunuyor. Ülkemizde eksrakt üretiminde yakalanan başarıda güçlü paya sahip Yeşil Naturel zor eksrakt ürünleri dhi üretme kabiliyetine sahiptir. Bu ürünlerden olan propolisin dahi ekstrakt ürün yelpazemizde yer alıyor. En zorlu bitkilerden dahi son derece kaliteli bir şekilde ekstarktlarını alarak, sıvı olarak şişelerde satışını gerçekleştiriyor. Bitki ekstraktları üretimi kullanılan bitki türüne göre değişkenlik gösterir. Üretim teknikleri en ileri teknolojik altyapıya sahip olurken kesinlikle besin değerlerini kaybetmesine neden olacak zararlı işlem ve katkı maddeleri içermez. Böylelikle her yaş grubundan kişinin periyodik olarak tüketimini gerçekleştirebilmesi mümkündür.

Ekstrakt Nasıl Üretilir?

Bitkisel ekstraktlar güçlü etkileri ile vücutta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde katkıda önemli bir rol üstlenir. Vücut enerjisinin dengelenmesine yardımcı olması vesilesi ile de hem sağlık yaşam hem de spor egzersizleri için ideal ürünlerdir. Bitki ekstraktlarında kullanılan farklı bitkiler bulunuyor. Yeşil Naturel, ileri nesil üretim altyapısı ile tüm bitkilerin ekstraktını çıkartabilme potansiyeline sahiptir. Bu potansiyeliyle de ekstrakt kategorisinde onlarca farklı ekstrakt çeşidi bulunuyor.

Propolis yapısal özellikleri dolayısı ile özünün çıkartılmasındaki en zorlu bitkilerden birisidir. Ancak Yeşil Naturel dinamik üretim altyapısı sayesinde propolis ekstraktı üretimi de gerçekleştirebiliyor. Sadece sağlık sorunları yaşanlar için değil sağlıklı bir yaşam adına form ve düzenine dikkat edenler içinde özel bir üründür. Bitkilerin etken maddelerini çıkartarak sıvı olarak şişeleyen Yeşil Naturel ile her bitki için ekstrakta kolayca ulaşılabiliyor. Özellikle en bilinen bitki türlerinden, en özel bitki türlerine kadar her biri için taze ve doğal ekstrakt türleri bulunuyor. Bitkisel ekstraktlar 150 ml ve 250 ml şeklindeki şişelerde sıvı olarak hazırlanmaktadır. Bu şekilde uzun süreli olarak tazeliğini kaybetmeden bitkilerin ekstraktlarının kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Yeşil Naturel, propolis başta olmak üzere tüm bitkilerin ekstrakt üretiminde önde gelen firmalardan birisidir. Bitkisel ekstrakt üreticileri arasında altyapısı ve geniş ürün çeşitliliği ile doğadaki tüm bitkilerin faydalarından yararlanmaya yardımcı oluyor.


Kurutulmuş ve taze bitkilerin ekstraktlarını çıkartabilecek altyapıya sahip Yeşil Naturel aynı zamanda yabani iğdenin ekstraktını üretebilme kapasitesine sahiptir. Bu açıdan da ulusal ölçekte başarılı çalışmaları bulunan bir firmadır. Zira yabani iğde ekstresi ürününü Türkiye’de üreten tek firmadır. Kategoride bulunan propolis ve yabani iğde ekstraktları ile diğer tüm ekstraktlar ile doğadaki her bitkilerinin faydalarından yararlanılabilmenizi sağlıyor. Bitkisel ekstraktlar arasında öne çıkan diğer bir ekstre de çakşır çoban çökerten ekstraktıdır. İçeriğindeki yüksek besin değerleri ile çakşır ve çoban çökerten bitkilerinin özlerinden yani ekstraktlarından hazırlanan doğal karışıma sahiptir.

Bitkisel Ekstrakt Çeşitleri

Doğada bulunan hemen hemen herbitkinin özü çıkartılabilir. Bazı bitkiler diğerlerine oranla yapısal özellikleri nedeni ile daha zorludur. Bu nedenle de her firma tarafından ekstraktlarının çıkartılabilmesi mümkün değildir. Buna karşın Yeşil Naturel propolis ve yabani iğde yapraklarının ekstraktlarını da üretebilmektedir. Günümüzde tüketilemeyen ya da tüketimi zorlu olan veya faydalarından doğrudan yararlanılmak istenen tüm meyvelerin ekstraktı Yeşil Naturel’de bulunuyor. Türkiye’de ve dünyada yetişen tüm bitki ve meyvelerin ekstraktını üretebiliyor. Enginar, ginkgo biloba, hayıt civan perçemi, horus’un gözü, kara mürver ve pelin otu ekstraktları bunlardandır. Bitki ekstraktları tamamen doğal teknikler kullanılarak üretildiğinden bitkinin özündeki tüm faydalarını güçlü bir şekilde korur. Her bir bitki ekstraktının içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerine göre sağladığı faydaları değişkenlik gösterir. Kullanım amacına hitap eden içeriğe ve özelliklere sahip olan ekstraktları seçerek, güçlü bir besin takviyesi alınabilir.


Sıvı ekstrakt kullanım önerilerine göre kolayca herkes tarafından kullanılabiliyor. Lezzetli ve sağlıklı yapısı ile uzmanlar tarafından da mutlaka tüketilmesi öneriliyor. Periyodik olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek, enerji kazanmak ve çeşitli sağlık sorunlarına destek olması amacı ile kullanımı gerçekleştirilebilir. Yeşil Naturel uzmanlarımız tarafından tavsiye edilen miktarda düzenli kullanımının gerçekleştirilmesi için farklı boyutlarda şişe seçenekleri bulunuyor. Her zaman en taze mahsullerden üretilen bitki ekstraktlarını taze olarak tüketebilmeniz için 150 ml ve 250 ml olarak iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tüm bitki sıvı ekstraktı için bu iki seçenek mevcuttur. Bu şekilde kullanım yoğunluğuna ve kullanım amacına göre en uygun kullanımı gerçekleştirmek üzere satın alım gerçekleştirebilirsiniz.