EBEGÜMECİ OTU 40 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Ebegümeci Otu 40 GrEbegümeci otu gerek ülkemizde gerekse başka yerlerde çeşitli isimlerle de anılır. Ebe gümeci, kazan karası, ebegömeci, malva sylvestris bunlardan bazılarıdır. Ebegümecigiller familyasında yer alan 1500’e yakın bitki türünün genel adı olarak kullanılır. İki ya da çok yıllık otsu bir bitkidir. Ülkemizde ebe gümecinin sekiz farklı türü yetişmektedir. Bunlar arasında en ço..

Etiketler: EBEGÜMECİ OTU

Ebegümeci Otu 40 Gr

Ebegümeci otu gerek ülkemizde gerekse başka yerlerde çeşitli isimlerle de anılır. Ebe gümeci, kazan karası, ebegömeci, malva sylvestris bunlardan bazılarıdır. Ebegümecigiller familyasında yer alan 1500’e yakın bitki türünün genel adı olarak kullanılır. İki ya da çok yıllık otsu bir bitkidir. Ülkemizde ebe gümecinin sekiz farklı türü yetişmektedir. Bunlar arasında en çok bilinen büyük ebegümeci otudur. 20-30 cm arasında boylanabilir. Bütün yaprakları yuvarlağımsı biçimli, uzun saplı, kenarları dişli, almaşık dizili, tüylü palmiye tarzı damarlı şekildedir. Yaz boyunca ve sonbahar başlarında açar. Pembe renkli, eflatuni çizgili çiçekleri vardır. Çiçekleri yapraklarının koltuklarından çıkar. Ebegümeci otu meyveleri on parçaya bölünebilen, olgunlaştığında açılmayıp kuru tohumlar halinde kalan yapıdadır. Tohumlar bitkiden döküldükçe yeniden yetişir ve bu sayede çoğalır. Yaprakları ve sapları hafif kokuludur. Yavan bir lezzeti vardır. Bazı bölgelerde sebze olarak da tüketilir. Geleneksel tıp alanında fazlaca kullanılır. Yapraklarından lapalar yapılır. Küçük ebegümeci dahil bitki, özellikle kırsal kesimlerde rahatlıkla yetişir. Ülkemizde Akdeniz bölgesi başta olmak üzere Ege, Marmara ve Karadeniz’in bazı kesimlerinde bulunur. 

İÇİNDEKİLER:

Ebegümeci Otu

KULLANIMI:

Özenle kurutularak hazırlan ürünümüzü çay şeklinde tüketebilirsiniz. Bunun için çeyrek litre kaynamış suya 3-4 çay kaşığı kurutulmuş ebegümeci otu yapraklarımızdan atmalısınız. Ardından 10 dakika kadar demlenmesini beklemelisiniz. Daha sonra keyifle içebilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi