E VİTAMİNİ, VİTAMİN E - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

E Vitamini, Vitamin E E vitamini vücut için gerekli olan en temel vitaminlerden birisidir. Yağda çözünebilir ve sebze yağlarında, kırmızı et, tahıllarda, kümes hayvanlarında, meyvelerde, yumurtada, sebzelerde bulunur. Bağışıklık sistemi için destekleyici özelliği vardır ve birçok organın hayati fonksiyonlarına devam edebilmesi için E vitaminine gereksinim vardır. E vitamini ince bağ..

Etiketler: E VİTAMİNİ, VİTAMİN E

E Vitamini, Vitamin E 

E vitamini vücut için gerekli olan en temel vitaminlerden birisidir. Yağda çözünebilir ve sebze yağlarında, kırmızı et, tahıllarda, kümes hayvanlarında, meyvelerde, yumurtada, sebzelerde bulunur. Bağışıklık sistemi için destekleyici özelliği vardır ve birçok organın hayati fonksiyonlarına devam edebilmesi için E vitaminine gereksinim vardır. E vitamini ince bağırsak tarafından emilir. İhtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere başta karaciğer olmak üzere böbrekte, dokularda, kaslarda, kalpte ve böbreküstü bezlerde depolanabilir. Vücuttaki serbest radikallere karşı hücrelerce kullanılır. Kimi zaman genetik ve medikal sebeplerle E vitamini eksikliği yaşanabilir. Bu durumda takviye almak gerekir. Vitamin E birçok yiyecekte bolca bulunur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Badem, ay çekirdeği, yer fıstığı, çam fıstığı, Antep fıstığı, kabak çekirdeği, fındık.
  • Fındık yağı, badem yağı, pamuk yağı, ayçiçeği yağı.
  • Kivi, mango, böğürtlen, ahududu, zeytin, kayısı.
  • Çarliston biberi, avokado, brokoli.
  • Kaz, somon, ıstakoz, morina balığı, ahtapot.

İÇİNDEKİLER:

Vitamin E

KULLANIMI:

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi