DEFNE YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Defne YağıDefne yağı, defne bitkisinden elde edilmektedir. Defne, çok köklü bir geçmişe sahiptir. Roma kültüründe zaferi sembolize etmekte, Yunan mitolojisinde Apollon’un peşinden gittiği bir peri, defne ağacına dönüşmektedir. Defne ağacı yeşil, pürüzsüz ve tüysüz yapraklarla kaplıdır. Aromatik yaprakları mevsimsel olarak dökülmez. Akdeniz bölgesine özgüdür ve yemek yapımı dahil pek çok şekilde ku..

Etiketler: DEFNE YAĞI

Defne Yağı

Defne yağı, defne bitkisinden elde edilmektedir. Defne, çok köklü bir geçmişe sahiptir. Roma kültüründe zaferi sembolize etmekte, Yunan mitolojisinde Apollon’un peşinden gittiği bir peri, defne ağacına dönüşmektedir. Defne ağacı yeşil, pürüzsüz ve tüysüz yapraklarla kaplıdır. Aromatik yaprakları mevsimsel olarak dökülmez. Akdeniz bölgesine özgüdür ve yemek yapımı dahil pek çok şekilde kullanılır. Ağaç, kimi zaman 7 ila 18 metre arasında boya ulaşabilir. Erkek ve dişi çiçekleri birlikte bulunur. Her çiçek yaklaşık 1 cm çapında olup açık sarı yeşil tonlardadır. Yaprakların yanında çiftler halde bulunur. Yaprakları 6-12 cm uzunluğunda ve 2-4 cm genişliğindedirler. Meyveleri defne tohumunu içerir. Parlak, küçük, siyah 1 cm uzunluğundadır.

Defne yağı yapımında hem yaprağı hem de tohumu kullanılır. Yeşil Naturel olarak defne tohumu yağı yapılırken bitkinin tohumları soğuk sıkım yöntemine tabi tutulmaktadır. Yüksek oranda esansiyel doymamış yağ asitleri içerir. Benzer şekilde defne yaprağı yağı yapımında da bitkinin yapraklarından faydalanılır. Kaliteli yapraklar seçilerek yine soğuk sıkım yöntemiyle yağ elde edilir. Soğuk sıkım yöntemi sayesinde ürünlerimizde herhangi bir ışıl işlem ya da kimyasal madde uygulaması olmaz. Bu da tohumlarda bulunan esansiyel yağ asitlerinin doğal olarak ürünümüze geçmesini sağlar.

İÇİNDEKİLER:

Defne Yağı

KULLANIMI:

 Defne yağı fiyatı kalitesine ve elde ediliş yöntemine göre değişir. Kimyasal içerikliler daima daha uygun fiyatlı olabilir. Defne yağı suya damlatılarak ya da haricen masaj yapılarak kullanılabilir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi