ÇÖREK OTU YAĞI & ZEYTİN SÜTÜ - YEŞİL NATUREL

  • 300,00₺

Çörek Otu Yağı & Zeytin SütüÇörek otu yağı & zeytin sütü içerisinde yer alan çörek otu, son derece özel bir bitkidir. Çörek otu 45-50 cm boyunda olur, çiçekleri beyazdır ve uçları yeşilimsi mavi bir renktedir. Çiçeklerinin beyaz olması nedeniyle Avrupa’da beyaz çörek otu olarak da isimlendirilir. Tohumları kozalak içerisinde beş bölmeli halde bulunur, yukarıdan aşağı doğru dizili..

Etiketler: ÇÖREK OTU YAĞI & ZEYTİN SÜTÜ

Çörek Otu Yağı & Zeytin Sütü

Çörek otu yağı & zeytin sütü içerisinde yer alan çörek otu, son derece özel bir bitkidir. Çörek otu 45-50 cm boyunda olur, çiçekleri beyazdır ve uçları yeşilimsi mavi bir renktedir. Çiçeklerinin beyaz olması nedeniyle Avrupa’da beyaz çörek otu olarak da isimlendirilir. Tohumları kozalak içerisinde beş bölmeli halde bulunur, yukarıdan aşağı doğru dizilir. Tohumları elde ovalandığında rezene, muskat ve anasonu andıran bir koku ortaya çıkar. Tohumları siyah renkte olup üç yüzeylidir. Çörek otu yağı, tohumlarından soğuk sıkma yöntemi ile elde edilir.

Çörek otu yağı & zeytin sütü içerisinde bulunan zeytin sütü son derece özel bir besindir. Bunun için zeytinler toplandıktan hemen sonra eski usul taş preslerle ezilip hamur yapılır. Hamur, çuvallara doldurularak üst üste konur ve bir süre bekletilir. Zeytin hamurundan sızan su ve yağ karışımı sıvı toplanır. Yağ kısmı ayrıştırılarak şişelenir. Elde edilen bu ilk yağa zeytin sütü adı verilir. Ortalama 100 kg zeytinden 1-1,5 litre zeytin sütü elde edilir. Dolayısıyla oldukça az bir miktardır ve bu yüzden hem zahmetli hem pahalıdır. Karanlık ve serin bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir.

İÇİNDEKİLER:

Çörek Otu Yağı, Zeytin Sütü

KULLANIMI:

Çörek otu yağı & zeytin sütü hem dıştan sürülerek hem de ağız yoluyla alınarak kullanılabilir. Her iki bitkinin özelliklerini aynı anda verir. Yemeklerinizde, salatalarınızda kullanabilir, sıcak su içine ekleyerek buharını soluyabilir, içeceklerinize katabilir, ekmek ya da yoğurtla yiyebilirsiniz. Yine saç derinize ve cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi