ÇÖREK OTU YAĞI 250 ML - YEŞİL NATUREL

  • 100,00₺

Çörek Otu Yağı 250 mlÇörek otu yağı nigella sativa adlı çörek otu bitkisinden elde edilir. Çörekotu, 40-60 cm boyuna kadar çıkabilen, beyaz çiçeklere sahip olan bir bitkidir. Çiçeklerinin uçları yeşilimsi mavi renktedir. Çiçeklerinin beyazlığından dolayı Avrupa’da beyaz çörekotu olarak da adlandırılır. Döllenme sonrası kozalakları oluşmaya başlar ve kozalakları beş bölmelidir. Üzerinde beş ad..

Etiketler: ÇÖREK OTU YAĞI

Çörek Otu Yağı 250 ml

Çörek otu yağı nigella sativa adlı çörek otu bitkisinden elde edilir. Çörekotu, 40-60 cm boyuna kadar çıkabilen, beyaz çiçeklere sahip olan bir bitkidir. Çiçeklerinin uçları yeşilimsi mavi renktedir. Çiçeklerinin beyazlığından dolayı Avrupa’da beyaz çörekotu olarak da adlandırılır. Döllenme sonrası kozalakları oluşmaya başlar ve kozalakları beş bölmelidir. Üzerinde beş adet antene benzer çıkıntı vardır. Tohumlar, kozalak içerisindeki bölmelere yukarıdan aşağı şeklinde dizilir. Çörek otu yağı elde edilen tohumlar parmaklarla ovalandığında anason, rezene ve muskatı andıran bir koku çıkarır. Tohumlar siyah renkte olup üç yüzeylidir. Türkiye’de Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kocaeli, Siirt ve Amasya’da doğal ortamda bulunur. Tohumlardan soğuk sıkım yöntemiyle çörek otu yağı elde edilir.

İÇİNDEKİLER:

Çörek Otu Yağı

KULLANIMI:

Çörek otu yağı hem sürülebilen hem de içilebilen bir forma sahiptir. Dilerseniz 1 tatlı kaşığı çörek otu yağımızı 1 bardak sıcak suya karıştırarak buharını soluyabilirsiniz. 1 kaşık çörek otu yağını yemeklerinize, salatalarınıza doğrudan ilave edebilirsiniz. 1 tatlı kaşığını 1 bardak meyve suyu, 1 bardak su ya da kahve ile karıştırarak içebilirsiniz. 1 dilim ekmeyin üzerine sürebilir ya da yoğurdunuza ilave ederek tüketebilirsiniz. Kahvaltıdan önce 1 tatlı kaşığını düzenli olarak içebilirsiniz.

Çörek otu yağı doğrudan da kullanılabilir. 2 yemek kaşığı kadarını saçınıza, saç derinize veya cildinize masaj yoluyla uygulayabilirsiniz. Haftada iki kez uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi