ÇOBAN ÇANTASI 30 GR - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Çoban ÇantasıÇoban çantası otu, turunçgiller familyasına ait, oldukça küçük bir ot türünün adıdır. Yapısı gereği tarlalarda, çayırlarda, arazilerde ve daha pek çok yerde yetişebilmektedir. Evde bu otu yetiştirmek isteyenler de saksıda kolaylıkla yetiştirebilmektedirler. Kendiliğinden yetişebilme özelliği sayesinde kolay yetişir. Bir yıllık bir bitkidir ve her ne kadar otsu bir görünümde olsa da di..

Etiketler: ÇOBAN ÇANTASI

Çoban Çantası

Çoban çantası otu, turunçgiller familyasına ait, oldukça küçük bir ot türünün adıdır. Yapısı gereği tarlalarda, çayırlarda, arazilerde ve daha pek çok yerde yetişebilmektedir. Evde bu otu yetiştirmek isteyenler de saksıda kolaylıkla yetiştirebilmektedirler. Kendiliğinden yetişebilme özelliği sayesinde kolay yetişir. Bir yıllık bir bitkidir ve her ne kadar otsu bir görünümde olsa da dik ve uzun bir gövdesi bulunmaktadır. Çoban çantası bitkisi 50-60 cm boya kadar çıkabilir. Oldukça dayanıklı bir yapısı vardır ve gerek kurak gerekse soğuk ortamlarda bulunabilir. Özellikle Japonlar için çok önem verilir ve Japonya’nın geleneksel bitkilerinden birisi kabul edilir.

Çoban Çantası Özellikleri

Çoban çantası otu, kuşkuş otu, çoban torbası, çoban kesesi, cıngıldaklı ot gibi isimlerle de bilinir. Meyveleri torbaya benzer ve yaprakları rozet şeklinde, demet görünümündedir. Beyaz çiçekli olup çiçekleri dalın ucunda yer alır. Yaz aylarında toplanarak kurutulur. Kokusuz bir ot olup acımtırak bir tada sahiptir. Buna karşın Anadolu’nun bazı bölgelerinde ıspanak gibi pişirilerek tüketilmektedir. Çoban çantası otu çok farklı şekillerde kullanılır. Çayı, yağı, ekstraktı, macunu, merhemi, kemi, sirkesi, sabunu, şampuanı üretilir. En çok tercih edilen ise çay formunda tüketilmesidir. 

KULLANIMI:

Çoban çantası çayını 4 bardak suya 50-60 gram bitki koyup 10 dakika kaynatmanız ve 5 dakika demlendirmeniz yeterlidir. Ardından süzüp içebilir, günde üç çay bardağı tüketebilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi