CEVİZ YAPRAĞI 20 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Ceviz Yaprağı 20 grCeviz yaprağı, adından da anlaşılabileceği gibi ceviz ağacından elde edilir. Cevizgiller familyasının tek tüysü yaprakları karşılıklı dizilmiş ve aromatik bir kokusu bulunan ağaç, dünyanın pek çok yerinde yetişir. Kışın yaprağını döken ağacın erkek ve dişi çiçekleri olur ve bunlar tohumlamayı gerçekleştirir. Sonbahar aylarında olgunlaşan büyük çekirdekli sulu meyvenin içi, iki b..

Etiketler: CEVİZ YAPRAĞI

Ceviz Yaprağı 20 gr

Ceviz yaprağı, adından da anlaşılabileceği gibi ceviz ağacından elde edilir. Cevizgiller familyasının tek tüysü yaprakları karşılıklı dizilmiş ve aromatik bir kokusu bulunan ağaç, dünyanın pek çok yerinde yetişir. Kışın yaprağını döken ağacın erkek ve dişi çiçekleri olur ve bunlar tohumlamayı gerçekleştirir. Sonbahar aylarında olgunlaşan büyük çekirdekli sulu meyvenin içi, iki bölme şeklindedir. Tohumları iki loplu, yağlı ve lezzetlidirler. En fazla kuruyemiş olarak meyvesi tüketilse de bitkinin yağı ve yaprakları da tüketilir.

Ceviz Yaprağı Özellikleri

Ceviz ağacının pek çok türü vardır ve dünya genelinde geniş bir yetişme alanı mevcuttur. Ülkemizde de bahçeleri yapılmakta, kim bölgelerde ceviz ormanları bulunmaktadır. Oldukça hızlı büyüyen ceviz ağacından 4-5 yaşında meyve alınmaya başlanır ve yaşı arttıkça meyve verimliliği artar. Ağacı yaklaşık 25 metreye kadar çıkabilir. Cevizin meyvesi her zaman en değerli kuruyemişlerden birisi kabul edildiği gibi ceviz yaprağı da yaygın olarak tüketilmektedir. Bunun için sizlere özel olarak hazırlanmış yapraklarımızı sunuyoruz. Ceviz yaprağı tamamen doğal olarak toplanıp kurutulmakta ve tüketime hazır edilmektedir.

İÇİNDEKİLER:

Ceviz Yaprağı

KULLANIMI:

Ceviz yaprağını iki farklı şekilde tüketebilirsiniz. İlk olarak yarım ceviz yaprağını bir su bardağı ölçeğindeki kaynar suya atarak haşlayabilirsiniz. 5 dakika demlendirip süzebilir ve içebilirsiniz. İkinci olarak ceviz yaprağı 50-60 derecelik yarım litre suya ufalanarak atılır. 1 saat bu şekilde beklettikten sonra sabah akşam bir pamuk yardımıyla yüzünüze kompres yapabiliriniz..

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi