CEVİZ YAĞI - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Ceviz YağıCeviz bir kuruyemiş olarak her zaman ilgi çeker. Tatlıların, kurabiyelerin ve daha pek çok yiyeceğin katkı maddesi olur. Bunla birlikte ceviz yağı M.Ö. 300’lü yıllarda Yunanlılar ve Romalılar tarafından keşfedilmiş, her zaman farklı şekillerde kullanılan bir yağ türü olmuştur. Ülkemizde fazlaca ağacı yetiştiği halde daha çok kuruyemiş halinde tüketilse de yağından da faydalanılmakta..

Etiketler: CEVİZ YAĞI

Ceviz Yağı

Ceviz bir kuruyemiş olarak her zaman ilgi çeker. Tatlıların, kurabiyelerin ve daha pek çok yiyeceğin katkı maddesi olur. Bunla birlikte ceviz yağı M.Ö. 300’lü yıllarda Yunanlılar ve Romalılar tarafından keşfedilmiş, her zaman farklı şekillerde kullanılan bir yağ türü olmuştur. Ülkemizde fazlaca ağacı yetiştiği halde daha çok kuruyemiş halinde tüketilse de yağından da faydalanılmaktadır. Ceviz yağı yapımı için ilk olarak cevizlerin olgunlaşması beklenir. Cevizin kabuğu sertleşip rengi iyice koyulaşır ve ağacımsı kabuğunun dışındaki etsi kabuk yarılır. Bu da cevizlerin artık toplanmaya hazır hale geldiğini gösterir.

Toplanan cevizler bütün kabuklarından ayrılır ve ileri kurumaya bırakılır. Bunun için farklı yöntemler kullanılır. En fazla tercih edileni tamamen güneş altında bekletmektir. Kuruyan ceviz içleri soğuk pres yöntemiyle sıkım yapılarak yağ meydana getirilir ve pek çok şekilde kullanılabilir. Doğal ceviz yağı bir yıl kadar saklanabilir. Ceviz yağı, diğer bitkisel yağlar gibi ısıtılmadan kullanılır. Hem içilebilir hem de sürülebilir. Salatalarda, soslarda kullanılabilir. Yemeklere ilave edilebilir. 

İÇİNDEKİLER:

Ceviz Yağı

KULLANIMI:

Eğer içmek isterseniz her gün 1 tatlı kaşığı katıp doğrudan içebilirsiniz. Eğer sade tadı ağır geliyorsa bir bardak ılık su içerisine 3 damla damlatarak tüketebilirsiniz. Cildinize sürerek de kullanabilirsiniz. Bunun için ilk başta küçük bir alanda test etmeniz önerilir. Alerjik reaksiyon vermediği taktirde cildinizin her yerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi