Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
CİVAN PERÇEMİ SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

CİVAN PERÇEMİ SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Civan Perçemi Suyu 1 LtCivan perçemi suyu, papatyagiller ailesinden bir bitki olan civan perçeminden elde edilir. Bitkinin Latince adı achillea’dır ve Yunan mitolojisindeki Aşil’den gelmektedir. Türlerine göre 5 ila 100 cm yüksekliğe erişebilmektedir..

Markalar: Yeşil Naturel

EKİNEZYA SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

EKİNEZYA SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Ekinezya SuyuEkinezya, Kirpi otu olarak da bilinmekte ve papatyagiller familyasında da yer almaktadır. Ekinezya suyu, ülkemizin çeşitli bölgelerinde yer alan ve genel olarak dünyanın da çeşitli yerlerinde yetişmektedir. Ekinezya bitkisinin çiçek..

Markalar: Yeşil Naturel

ENGİNAR SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

ENGİNAR SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Enginar Suyu 1 LtEnginar, papatyagiller familyasında yer almaktadır. Bitki, dünyanın pek çok farklı bölgesinde ve ülkemizde de genel olarak Akdeniz ve Ege bölgelerinde de yetişmektedir. Bitkiden özel bir damıtma yöntemi aracılığıyla enginar suyu..

Markalar: Yeşil Naturel

FUNDA SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

FUNDA SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Funda Suyu 1 LtFunda, fundagiller familyasından Erica ya da Ericaceae olarak adlandırılan familyaya dahil olan ve 700’den fazla çeşide sahip olan bitkilerin ortak adıdır. Funda aynı zamanda süpürge çalısı veya otu gibi isimlerle de bilinmektedir..

Markalar: Yeşil Naturel

HAYIT SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

HAYIT SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Hayıt Suyu 1 LtHayıt ağacı mineçiçeğigiller ailesine dahil olan ve uzun yıllardan beri tıbbi amaçla kullanılmakta olan bir bitki çeşididir. Genellikle çalı formuna sahip olan bu bitki türü soluk pembe, mavi ya da mor renklerine sahiptir. Ortalama boy..

Markalar: Yeşil Naturel

ISIRGAN OTU SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

ISIRGAN OTU SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Isırgan Otu Suyu 1 Lt Isırgan otu doğanın bizlere sunduğu doğal destek ürünlerin biridir. Doğada kendiliğinden yetişen ısırgan otu temas edildiği anda ciltte kaşıntı ve kızarıklık meydana getiren bir bitkidir. Bu özelliği kendisini haşerele..

Markalar: Yeşil Naturel

KARABAŞ OTU SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

KARABAŞ OTU SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Karabaş Otu Suyu 1 LtKarabaş otu lavanta bitki ailesindendir. Bu bitki antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir. Eski zamanlardan beri farklı şekillerde ve yöntemler denenerek kullanılmıştır. Yetişme alanları genellikle Akden..

Markalar: Yeşil Naturel

KEKİK SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

KEKİK SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Kekik Suyu 1 LtBallıbabagiller ailesinin bir üyesi olan kekik üzerinde farklı renkli çiçeklerin açtığı bir bitkisidir. Genellikle boyları yarım metreden biraz daha kısa olmaktadır. Sonrasında sonbaharda hasat edilerek kurutulmaktadır. Baharat olarak ..

Markalar: Yeşil Naturel

MELİSA SUYU (OĞUL OTU) 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

MELİSA SUYU (OĞUL OTU) 1 LT - YEŞİL NATUREL

Melisa Suyu (Oğul Otu) 1 LtAkdeniz ikliminin görüldüğü her yerde yetişebilen melisa otu farklı adlar ile bilinmektedir. Bazı bölgelerde oğul otu olarak adlandırılmaktadır. Görünüş olarak ısırgan otuna benzemektedir.  Başta balık olmak üzere sala..

Markalar: Yeşil Naturel

OKALİPTUS SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

OKALİPTUS SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Okaliptus Suyu 1 LtOkaliptüs, sıtma ağacı olarak da bilinmektedir. Mersingiller familyasının üyesi olan ağacın birçok türü bulunuyor. Okaliptüs, dünyanın en uzun ağaçlarından biri olarak 100 metreyi aşkın uzunluğa sahip. Okaliptüsün gövdesi iri ve uz..

Markalar: Yeşil Naturel

PAPATYA SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

60,00₺

PAPATYA SUYU 1 LT - YEŞİL NATUREL

Papatya Suyu 1 LtBileşikgiller familyasına ait olan papatya, yuvarlak saplı bir bitkidir. Haziran ve Ağustos aylarında toplanan bitkinin suyu da tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Papatya suyu özel yöntemlerle elde edilir. Elde edilen suyun ..

Markalar: Yeşil Naturel

Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Bitki Suları

Bitki Suları

Bitki Suları, Bitki Suyu

Aroma terapi ve fitoterapi alanlarının vazgeçilmezleri olan bitki suları, distilasyon / damıtma yöntemiyle elde ediliyor. Her bitkinin özelliklerine ve en verimli olacakları şekle göre, taze veya kurutulmuş halleriyle distilasyon yöntemine tabii tutuluyor. Bu yöntemle bitkilerin en verimli bileşenlerinin ayrıştırılması ve vücudumuz için en yararlı minerallerinin doğrudan kullanılması mümkün oluyor. Distilasyon yöntemi sayesinde, bitkilerin etkin bileşenlerinden oluşan suyu ayrıştırarak kullanıma sunulabiliyor. Bu sayede bitkileri tüketmeye olanak bulamayan kişilerin, suyunu çeşitli şekillerde kullanabilmesi mümkün oluyor. Çoğu zaman faydalarını biliyor olsak da birçok bitki ve baharatı tüketmemiz gerekirken bu mümkün olamıyor. Böyle durumlar vücudumuz için gerekli birçok minerali de tüketmemize engel oluyor. Bitkilerin elde edilen suları içilmek, yemeklere ve salataya eklenmesi, masaj veya peeling gibi araçlarla haricen kullanılması suretiyle mümkün olabiliyor. Hatta sıcak suya eklenerek, havaya karışması sayesinde, yatıştırıcı ya da anti bakteriyel etkilerinden verimli bir şekilde yararlanılabiliyor. Bu son derece avantajlı nedenler, bitki suyu kullanımının da giderek daha fazla artmasına sebep oluyor.


Bununla birlikte bitki sularının elde edilme yöntemleri ve ne kadar nitelikli oldukları da büyük bir önem taşıyor. Distilasyon / damıtma yöntemi, bitki sularının elde edilmesinde en geçerli ve en verimli yöntem olarak dünya genelinde kullanılıyor. Bununla birlikte bu yöntemle suların elde edilebilmesi için derin bir bilgi birikimi, deneyim ve gerekli donanımların bir araya getirilmesi gerekiyor. Bu alanda uzun yıllardır hizmet sunmakta olan Yeşil Naturel, tüm teknik detayları titiz bir şekilde uyguluyor. Bu kapsamda elde edilen tüm bitki suları, en verimli şekilde ve en nitelikli bitkilerden elde edilerek kullanıma sunuluyor. Alansal tecrübelerimizin yanı sıra, özel olarak hazırlanmış tesislerimiz, alanında uzman elemanlarımız, bitki sularının en verimli olacak şekilde hizmete sunulmasını sağlıyor.

Hayıt Suyu, Çakşır Suyu Gibi Birçok Bitki Suyunu Üretiyoruz

Yeşil Naturel birçok bitkinin suyunu üretmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında aktarlar ve diğer satış noktalarında ürünlerimiz satılmaktadır. En yoğun talep gören bitki suları arasında yer alan hayıt suyu, ülkemizin topraklarından özenle seçilen hayıt otlarının toplanması sonrasında işleme tabii tutuluyor. Bu sayede işlem sırasında etken maddeleri en yüksek seviye de olan otların kullanılması hedefleniyor. Hayıt otu suyu olarak kullanıma sunduğumuz ürün, diğer tüm ürünlerimiz gibi en yüksek verimliliğe sahiptir. Benzer şekilde çakşır otu suyu, itinalı bir şekilde toplanmış çakşır otlarının bir araya getirilmesi sonucunda elde ediliyor. Çakşır suyu olarak hizmetinize sunduğumuz ürünler, mevsimsel olarak az miktarda elde edilebilen otların özenle toplanmasıyla elde ediliyor.


Biberiye suyu yüksek dikkat ve özen gösterilerek elde edilebilen sular arasında yer alır. Distilasyon yöntemine tabi tutulacak biberiyelerin, belirli bölgelerde yetişmiş ve o bölgelerdeki toprakların mineral ve vitaminlerine sahip olması gerekir. Bu kapsamda biberiye otu suyu olarak hazırlanmış ürünlerimiz, titiz bir toplanma çalışması sonrasında elde edilen biberiyelerden özenle hazırlanıyor. Tüm ürünlerimizin imalat sürecinde gösterdiğimiz büyük özen, aynı zamanda kullanılan bitkilerin verimlilikleri açısından da üst seviyeye sahiptir. Kullanım amaçlarına göre bitki suları, özel bir yaklaşım sürecinden geçirilerek hazırlanmalıdır. Harici ve dahili kullanıma özel olarak hazırlanan bitki suyu, bu sebeple yüksek bir titizlik ve kanunlar çerçevesinde düzenlenmiş yöntemlere mutlaka uyularak üretilebilir. Bunların yanında en önemli etkenlerden biriyse, bitki suları elde edilirken kullanılan bitkilerin türlerine göre taze veya kurutulmuş olmalarıdır. Aynı zamanda bu bitkilerin en verimli olanlarının bulunarak toplanması gerekir. Ancak bu sayede bitki suyu olarak kullanılabilecek sulardan en yüksek verim elde edilebilir.

Daha İyi Verimlilik İçin: Bitki Suyu

Bitki sularının sahip olduğu asitler, yağlar, vitamin ve mineraller, bitkilerin kullanımı sırasında sahip oldukları etken maddelerin tüketilebilmesinden daha verimlidir. Baharat olarak, salatada, taze olarak veya yemeklerde bitkilerin tüketilmesi genellikle başvurulan yöntemlerdir. Ancak başka bitkilerle ve onların etken maddeleriyle karışmak, yüksek ısıya tabii tutulması gibi nedenler, bitkilerin bileşenlerinden yararlanabilme verimini düşürür. Bitki suları bu bileşenlerin damıtma ile doğrudan ayrıştırılmış olması nedeniyle, verimli bir tüketim yöntemi olarak bu soruna çözüm oluşturur. Daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşam açısından bitki sularının sunduğu alternatif çözüm eşsizdir. Bu avantajları nedeniyle bitki sularına ilgi her geçen gün daha yüksek bir düzeyde olmaya devam ediyor. Oluşan bu talebe en nitelikli karşılığı sunmaya gayret göstererek hizmetinize sunduğumuz bitki sularına kategorimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tüm bitki suyu ürünlerimiz, diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi titiz bir çalışmanın eseri olarak beğeninize sunuluyor.