AYVA YAPRAĞI 20 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Ayva Yaprağı 20 grAyva yaprağı Latince ’de geçen ismiyle yani Cydonia Oblonga ile de tanınmaktadır. Ağaç gülgiller familyasındandır. Ağacın yetiştiği toprak sıradan değildir. Sıcak, kumlu-tınlı ve geçirgen olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan topraklarda yetişen ağaç Anadolu üzerinden dünyaya yayılmıştır. Milattan Önce 650 yıllarında Avrupa ve Yunanistan’a geçtiği düşünülmektedir. Avustr..

Etiketler: AYVA YAPRAĞI

Ayva Yaprağı 20 gr

Ayva yaprağı Latince ’de geçen ismiyle yani Cydonia Oblonga ile de tanınmaktadır. Ağaç gülgiller familyasındandır. Ağacın yetiştiği toprak sıradan değildir. Sıcak, kumlu-tınlı ve geçirgen olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan topraklarda yetişen ağaç Anadolu üzerinden dünyaya yayılmıştır. Milattan Önce 650 yıllarında Avrupa ve Yunanistan’a geçtiği düşünülmektedir. Avustralya dışında neredeyse bütün ülkelerde yetiştirilmekte olan ağaç Avustralya’da yetişmemektedir. Ağacın meyvesini üreten ülkeler arasında birinci sırada yer alan Türkiye sürekli olarak ihracat gerçekleştirmektedir. Birinci sırada olarak yetiştirdiğimiz ağacın yaprakları da aynı şekilde ihraç edilmekte ve farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Ürünün yüksek kaliteli ve çok yönlü oluşu gelen talebi en üst seviyelere ulaştırmaktadır.

Ayva Yaprağının Özellikleri

Ayva yaprağı sıradan bir ürün olmaktan çok uzaktır. Soğuk iklim bölgelerinde yetişen bu ağaç farklı özelliklere sahiptir. Ağacın özelliklerinden birisi kokusudur. Oldukça yumuşak ve hoş kokulu olan ağacın meyveleri sarı renktedir. Güzel bir görüntüye sahip olan ağaç oldukça ağırdır. Ağacın meyveleri de tıpkı kendisi gibi ağır, etli ve serttir. Mayhoş bir tada sahip olan meyvenin çayı da tüketilmektedir. Sadece meyvesiyle değil ayva yaprağı çayı ile de ün kazanmaktadır. Güncel ayva yaprağı fiyatı için web sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İÇİNDEKİLER:

Ayva Yaprağı

KULLANIMI:

Kaynatıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi