AVOKADO YAPRAĞI 30 GR - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Avokado Yaprağı 30 grAvokado yaprağı defnegiller familyasının bir üyesidir. Defnegiller familyasından olan meyve farklı isimlerle de anılmaktadır. Bitkinin bilinen ve telaffuz edilen bir diğer adı Latince kökenli Persea Americana’dır. Bilinen isimlerinden bir diğeri ise avukat armudu dur. Son olarak yaygın şekilde kullanılan isimlerinden birisi de timsah armudu dur. Özellikle b..

Etiketler: AVOKADO YAPRAĞI

Avokado Yaprağı 30 gr

Avokado yaprağı defnegiller familyasının bir üyesidir. Defnegiller familyasından olan meyve farklı isimlerle de anılmaktadır. Bitkinin bilinen ve telaffuz edilen bir diğer adı Latince kökenli Persea Americana’dır. Bilinen isimlerinden bir diğeri ise avukat armudu dur. Son olarak yaygın şekilde kullanılan isimlerinden birisi de timsah armudu dur. Özellikle bu üç isimle tanınan meyvenin ana vatanı ise Meksika’dır. Meyve subtropik ve tropik uyumludur. Meyve hava sıcaklığına bağlı yetişmektedir yani çok sıcak olmayan Akdeniz ikliminde de yetişebilir. Akdeniz ikliminde yetişmesi için sıcaklık seviyesinin düşük olması şarttır. Sadece meyveye yönelik kullanımı söz konusu değildir, meyvenin yaprağı da oldukça değerlidir. Farklı alanlarda kullanılan yapraklar yoğun talep almaktadır.

Avokado yaprağı 1970’li yılların başında deneme amacıyla Türkiye’ye getirilmiştir. Fidelerin getirilmesinin ardından Türkiye'de yetiştirilmeye başlanmış ve hala da devam etmektedir. Getirildiği tarihten beri başarılı şekilde yetiştirilen fidelerin yaprakları günden güne değer kazanmaktadır. En az meyvesi kadar önemlidir. Rize ve Akdeniz Bölgesi gibi don olayının az görüldüğü yerlerde yetişir. Ekonomik açıdan da önemli bir yere sahiptir. Avokado yaprağı meyvesi gibi değerlidir. Fiyatı ve kalitesiyle öne çıkan ürün yoğun talep görmektedir. Avokado yaprağı fiyatı için web sayfamızı takip edebilirsiniz.

İÇİNDEKİLER:

Avokodo Yaprağı

KULLANIMI:

Kaynatıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi