ARDIÇ KATRANI YAĞI 20 CC - YEŞİL NATUREL

  • 20,00₺

Ardıç Katranı Yağı 20 ccArdıç katranı yağı Akdeniz bölgesinde yetişen ağacın odunundan elde edilmektedir. Asalak öldürücü olarak da nitelendirilen ürün yüksek kalite içermektedir. Katran kelimesi birbirinden farklı onlarca maddeyi tanımlamak için kullanılmaktadır. Çeşitli türleri mevcuttur. Modern tıptan sanayi sektörüne kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Organik maddenin yıkıcı damı..

Etiketler: ARDIÇ KATRANI YAĞI 20 CC

Ardıç Katranı Yağı 20 cc

Ardıç katranı yağı Akdeniz bölgesinde yetişen ağacın odunundan elde edilmektedir. Asalak öldürücü olarak da nitelendirilen ürün yüksek kalite içermektedir. Katran kelimesi birbirinden farklı onlarca maddeyi tanımlamak için kullanılmaktadır. Çeşitli türleri mevcuttur. Modern tıptan sanayi sektörüne kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Organik maddenin yıkıcı damıtımıyla elde edilen akışmayan rengi siyah bir sıvıdır. Ürünün elde edilme süreci sanıldığından daha meşakkatlidir. Bu süreç titizlik gerektirmektedir. Ağacın kullanımı ilk olarak Romalı kadınlar tarafından gerçekleşmiştir. Romalı kadınlar ağacı birbirinden farklı özelliklerde kullanmıştır. Orta Çağda kullanımı daha yaygın hale gelmiştir ve o dönemden beri sürekli olarak yaygınlaşmaya devam etmiştir. Orta Çağdan beri hızla kullanımı artan ağacın elde edilen ardıç katranı çok yönlüdür.

Ardıç katranı yağı ağaçtan elde edilmektedir. Ağaç rahat yetişmekte ve dağınık şekilde görülmektedir. Dağınık alanlarda yetişen ağacın dağ yaşamını benimseyen insanlar tarafından keşfedildiği düşünülmektedir. Göçebe kültür içerisinde bu ağacın yeri son derece özeldir.  Ağaç yüksek dağlarda, bataklıklarda, ormanlarda ya da ovalarda yetişmektedir. Ağacın yetişme alanı son derece geniştir. Bazen çalı şeklinde görülen ağaç kimi zaman da yüksekliği 10 metreyi bulmuş haliyle keşfedilir. Ardıç katranı yağı Anadolu’nun yüksek kesimlerinde ve Trakya da yetişmektedir. Bu ürünün elde edildiği ağaç genellikle çalı formundadır.

İÇİNDEKİLER:

Sedir ve Ardıç Katranı

KULLANIMI:

Suyunuzun içine yemek kaşığı ölçeği ile katarak ya da salatalara ilave ederek kullanabilirsiniz. Sulandırarak içilmesinde zorlanma olursa bal da ilave edilebilir.

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi