ANDIZ PEKMEZİ 250 ML - YEŞİL NATUREL

  • 30,00₺

Andız Pekmezi 250 mlYeşil Naturel Andız Pekmezi. Soğuk pres yöntemi ile üretilmektedir. Andız pekmezi son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Artan popülaritesinde, andız bitkisinin antioksidan içermesinin rolü oldukça önemlidir. Andız çam türlerinden sadece bir tanesidir. Bu çam cinsi özellikle Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Ürün çam ağacının kozalakları kullanılarak e..

Andız Pekmezi 250 ml

Yeşil Naturel Andız Pekmezi. Soğuk pres yöntemi ile üretilmektedir. Andız pekmezi son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Artan popülaritesinde, andız bitkisinin antioksidan içermesinin rolü oldukça önemlidir. Andız çam türlerinden sadece bir tanesidir. Bu çam cinsi özellikle Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Ürün çam ağacının kozalakları kullanılarak elde edilmektedir. Ürünün elde edilmesi oldukça zahmetlidir, profesyonellik gerektirmektedir. Toplanan kozalakların belirli işlemlerden geçmesinden sonra elde edilen ürün farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Ürünün pekmez hali her anlamda avantaj sağlamaktadır. Ağacın meyvesi de olgunluk seviyesine ulaştıktan sonra kullanılmaktadır. Meyvelerin olgunlaşma evresi ekim ayında gerçekleşmektedir.

Andızın Özellikleri Nelerdir?

Andız pekmezi ağaçtan elde edilmektedir ve bu ağacın birtakım özellikleri mevcuttur.  Ağaç pul yapraklılar familyasına mensuptur. Türkiye’de Doğu Akdeniz bölgesinde yer alan ağaç türü, yaprak dökmeyen orman ağaçlarından bir tanesidir. İğne yapraklı yapıda olan ağaç, uygun şartlar oluştuğunda 25 m boya ulaşır. Ağacın çapı yaklaşık olarak 100 cm’dir. Ağacın olgunlaşmayan meyveleri yeşildir, olgunlaştıktan sonra ise puslu kahverengiye benzer bir tondadır. Ağacın meyveleri yani kozalakları da 2 ya da 2,5 cm çapa sahip yuvarlak veya oval şekildedir. Kozalakların etli olan bölümleri buruk ve şekerli bir tada sahiptir. Andız pekmez bu etli kısımdan elde edilmektedir. Andız pekmezi kalitesi ve özellikleri gibi fiyatıyla da dikkat çekmektedir. Andız pekmezi fiyatı için web sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İÇİNDEKİLER:

Andız Pekmezi

KULLANIMI:

 

KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

Özellik
Özellikler Andız Pekmezi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi