ALIÇ EKSTRESİ, ALIÇ EKSTRAKTI 250 ML - YEŞİL NATUREL

  • 120,00₺

Alıç, gülgiller familyasından bir ağaç türüdür. İlkbahar ayında çiçek açar ve çiçekleri beyaz ya da pembedir. Sarı ve kırmızı renkte meyve veren alıcın meyveleri 6-10 mm çapında olur. Ülkemizde özellikle Akdeniz ikliminin etkin olduğu yerlerde yetişir. Uzun yıllardır kendiliğinden yetişmeye devam eden alıç, toplumuzda yabani bitki olarak görülür. Fakat gün geçtikçe daha fazla araştırma yapılmakta,..

Etiketler: ALIÇ EKSTRESİ, ALIÇ EKSTRAKTI

Alıç, gülgiller familyasından bir ağaç türüdür. İlkbahar ayında çiçek açar ve çiçekleri beyaz ya da pembedir. Sarı ve kırmızı renkte meyve veren alıcın meyveleri 6-10 mm çapında olur. Ülkemizde özellikle Akdeniz ikliminin etkin olduğu yerlerde yetişir. Uzun yıllardır kendiliğinden yetişmeye devam eden alıç, toplumuzda yabani bitki olarak görülür. Fakat gün geçtikçe daha fazla araştırma yapılmakta, kullanım alanları genişlemekte, sadece alıç meyvesi değil alıç yaprağı da çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Alıç meyvesinden marmelat, reçel, macun gibi ürünler yapıldığı gibi kurutularak hem çiçeğinden hem de meyvesinden infüzyon yoluyla da faydalanılmaktadır. İçeriğinde adenozin, sıtasterin, guanin ve adenin içermektedir. Alıç Ekstresi ürünümüz de alıçtan elde edilen diğer bir bitkisel destektir.

Alıç Ekstresi İçeriği:

Alıç, aynı zamanda yemişen adıyla da bilinir. Nisan ve mayıs aylarında kokulu şekilde çiçek açar. Bitki, 2 ila 4 metre arasında yüksekliğe erişebilir. Yol kenarlarında, ormanlık alanlarda, dağlarda rastlanılır ve bakım yapılmaz ise çalı tarz bir gürünüm kazanır.

Alıcın yaprağından, çiçek ve meyvesinden faydalanılarak alıç ekstresi yapılır. Bunun için çiçekler tamamen açılmadan toplanır. Çünkü tamamen açılan çiçekler kartalma eğiliminde ve kısa süre sonra meyveye geçme durumundadır. Meyvelerinin hasadı ise sonbaharda edilir. Hasat edildikten sonra kurutulur. Alıç, mayhoş bir tada sahiptir. İçeriğinde C vitamini, flavon, triterpen, trimethylamin ve çeşitli vitaminler yer almaktadır.

Alıç ekstraktı ile bitkinin içeriğinde bulunan etken madde/maddeler reaktörden geçirilerek ayrıştırılır ve sıvı formda doğrudan kullanımınıza hazır hale getirilir.

Alıç Ekstraktı Nasıl Kullanılır?

Alıcın içeriğindeki vitaminler özellikle çekirdeklerinde bulunur. Fakat bunlar sade tüketmek için acı ve serttir. Hazırlamış olduğumuz alıç ekstresi ile tadı en ideal kıvama getirilir ve vitaminleri aromaları muhafaza edilir. Alıç ekstraktı günde iki ölçek tüketilmelidir. 1 ölçek sabah, 1 ölçek akşam kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Yemeklerden 1 saat sonra bir bardak su ile birlikte tüketebilirsiniz. İçeriğinde tuz, şeker, maya, glüten, soya, süt gibi herhangi bir potansiyel alerjen bulunmaz. Sentetik koku düzenleyiciler, renklendiriciler, kayganlaştırıcılar ya da tatlandırıcılar kullanılmamıştır. Ürünümüz kesinlikle bir ilaç değildir ve takviye edici gıda kategorisindedir. Bu yüzden normal beslenme yerine de geçmemektedir. Günlük alım dozunun aşılmaması gerekmektedir.


KARGO BİLGİSİ:

Hafta içi gün içerisinde saat 13:00'e kadar verilen siparişler gün içerisinde, daha sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.

İADE İLE İLGİLİ UYARI:

Yeşil Naturel ve My FarmaEx Ürünleri tamamen bitkisel olup içeriğinde herhangi kimyasal bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz orjinal tat ve kokudadır. Özellikle ekstraktlar yapıldıkları bitkilerin etken maddelerini içerdiklerinden dolayı tatları acıdır. Bu şekilde daha etkili ve verimli olarak vücuda hızla yayılmakta ve etki etmektedirler.

Yukarıda kullanım bölümünde ekstraktları nasıl kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bu açıklamaları ne satın aldığınızın ve nasıl kullanacağınızın farkında olmanız için yapmaktayız. Bu açıklamaları dikkatli okuyun çünkü ürünlerin tadı ve kokusu ile ilgili iade kabul etmemekteyiz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi